офіційний сайт

ВИБОРИ ПІСЛЯ ВІЙНИ: ОБГОВОРИЛИ ДОБРЕ ДЕМОКРАТИЧНЕ ВРЯДУВАННЯ

Представники Ради Європи презентували експертний аналіз проєкту Дорожньої карти в частині виборів, розробленої за результатами Діалогу високого рівня «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях вперед у повоєнний період». В обговоренні аналітичного документу взяв участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

«Стійкість, відновлення та відбудова» – так називається план дій для України на 2023-2026 роки, який розробила Рада Європи та згідно якого надає необхідну підтримку органам влади та громадянському суспільству для підготовки, організації і проведення післявоєнних виборів у відповідності до європейських виборчих стандартів, а також з метою належного забезпечення виборчих прав громадян України.

При цьому європейські експерти зазначають, що таких викликів, з якими стикнулася Україна, не було в жодної країни ЄС. Це і велика кількість тимчасово переміщених осіб, повністю зруйновані міста та села, які перестали існувати на карті територіальних громад держави. Водночас, країни, у яких відбувалися збройні конфлікти, готові ділитися кращими практиками організації повоєнної відбудови та проведення демократичних виборів після завершення війни, а також спільно напрацьовувати нові рішення.

Григорій Пустовіт зазначає: багаторічний партнер України – Рада Європи – послідовно підтримує розбудову місцевої демократії, проведення важливих реформ у сфері організації місцевої влади та територіального устрою. “Збройна агресія росії проти України сформувала для влади абсолютно нові виклики та завдання. Нині перед державотворцями стоїть важливе завдання: забезпечити чіткий алгоритм переходу від військових адміністрацій до цивільних адміністрацій та відновлення повноцінної роботи місцевого самоврядування, – наголосив він. – Проведення відкритих, демократичних та прозорих виборів у післявоєнний час дасть змогу нашій країні продовжувати рух вибраним курсом та утвердити Україну як невід’ємний елемент європейської демократії”.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*