офіційний сайт

«ВОВЧАК – ВОЛИНСЬКА СІЧ»: ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ПОВСТАНСЬКОЇ ПІСНІ

Участь у масштабному національно-патріотичному дійстві, що пройшло в урочищі Вовчак на Турійщині, взяв перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

На початку заходу урочистою ходою під звуки повстанських пісень учасники фестивалю рушили до місця земного спочинку тих, хто поклав своє життя за свободу України. Хвилиною мовчання присутні вшанували воїнів Українською повстанської армії, тричі прозвучав військовий салют, опісля лягли квіти до підніжжя пам’ятного знаку борцям за незалежність нашої держави.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зауважив, що урочище Вовчак останні роки уже стало Меккою національно-патріотичних організацій Волині та інших регіонів держави. За його словами, сюди їдуть сотні і тисячі українців, щоб почерпнути моральний дух та відродити історичну пам’ять держави та набратися сил, щоб продовжити боротьбу за українську ідею.

«Зв’язок поколінь людей, які боролися за нашу незалежність, найбільше відчувається саме тут, на Вовчаку. Сьогодні в нашій державі триває війна, ллється кров… Я переконаний, що перемога обов’язково буде за нами, але ми не маємо складати рук, треба завзято братися за роботу, щоб не лише відбудувати Україну, а й зробити її такою, якою її хотіли бачити і упівці, і уенерівці, і багато поколінь українців. Сьогодні на сході та півдні триває деокупація українських земель, а наше завдання тут – деокупація простору від усього російського. Ми маємо позбутися від нав’язаних нам звичок, традицій, мови та церкви. Підносячи нашу українську ідею, ми маємо стати найкращою державою та нацією в світі», – наголосив він.

Свою творчість протягом кількагодинного пісенного марафону дарували глядачам аматорські колективи та солісти з різних куточків Волині. Загалом у фестивалі взяли участь більше 50-ти аматорських колективів, які представляли близько 30-ти територіальних громад області. Звучали повстанські, стрілецькі пісні, патріотичні твори, які відображають боротьбу нашого героїчного народу в російсько-українській війні.

Колориту фестивалю додав ярмарок робіт майстрів Турійщини, експозиція українського інституту національної пам’яті «Комунізм = Рашизм» та ряд інших тематичних виставок. Усі бажаючі також могли відвідати музей-криївку, музей українського побуту, а також помолитися у храмі Всіх святих землі української.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*