офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВШАНУВАЛИ ПЕРШОГО УКРАЇНСЬКОГО ПРЕЗИДЕНТА

У пам’ятних заходах з нагоди 157-ої річниці з дня народження Михайла Грушевського взяв заступник керівника апарату обласної ради Юрій Ройко.

Науковець, академік, громадський та політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки Михайло Грушевський народився 29 вересня 1866 у Холмі в родині професора Київської духовної семінарії. Він згадував своїх батьків як справжніх патріотів України, які зуміли виховати «тепле прив’язання до всього українського – мови, пісні, традиції» та пробудити в своїх дітях національне почуття. Це і визначило життєвий шлях історика.

За визначенням дослідників Грушевський «сполучає в собі дві гігантські творчі постаті – найбільший дослідник тисячолітньої історії України і найбільший творець живої історії – великого відродження України 20 століття». Він автор 2000 тисяч праць в галузі української й світової історії, історіографії, літератури, соціології, етнографії, археології, спеціальних історичних дисциплін, що збагатили європейську і національну науку. А його фундаментальна багатотомна праця «Історія України-Руси» – це найповніший і найдетальніший опис українського історичного процесу від найдавніших часів до 1925 року.

У День народження видатного українця до його постаменту у Луцьку представники влади та громадськості поклали квіти та вшанували пам’ять про Михайла Грушевського хвилиною мовчання.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*