офіційний сайт

ВОЛИНЯНИ ВШАНОВУЮТЬ ЗАГИБЛИХ ГЕРОЇВ, УКРПОШТА ПРИСВЯТИЛА МАРКУ «ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ!»

Щороку 29 серпня Україна схиляє голову на знак пам’яті про полеглих своїх захисників.

Цей день встановлено Указом Президента у 2019 році для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за Україну, і як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході держави – Іловайську трагедію. Смертельний для наших захисників «зелений коридор» пролягав через соняшникові поля. Саме там сотні українських Героїв поклали в боротьбі з ворогом свої життя. Відтоді символом нинішнього Дня пам’яті стала квітка соняха.

Цього дня в усіх громадах Волині проходять скорботні заходи за участі військовослужбовців, родин загиблих Героїв, правоохоронців, представників громадськості та влади. Вклонитися пам’яті загиблих прийшли голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт.

Біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України», що на Театральному майдані Луцька, представники духовенства ПЦУ на чолі із митрополитом Луцькийм і Волинським Михаїлом відслужили панахиду. Присутні долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Також учасники заходу поклали квіти та спільно виконали Державний Гімн України.

Продовжились пам’ятні заходи на Алеї почесних поховань, що на міському цвинтарі у селі Гаразджа. Там усі присутні помолились за спокій душ загиблих Героїв, а також поклали квіти та вінки до пам’ятників захисникам, які полягли за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

В рамках заходів із вшанування памʼяті загиблих оборонців Укрпошта презентувала також благодійну поштову марку «Вічна памʼять!». Мовчазне спецпогашення поштівки відбулось за участі голови Волиньради Григорія Недопада, заступника очільника ОВА Олександра Троханенка та Луцького міського голови Ігоря Поліщука.

Як розповів директор Волинської дирекції АТ «Укрпошта» Іван Люсак, тираж нині введеної в обіг поштової марки — 500 тисяч екземплярів. Ескізом до нової поштівки стала картина заслуженого художника України Олега Шуляка «Журба». На ній козак-бандурист схиляє голову над могилами побратимів, а над ним летять у вирій журавлі.

Кошти, виручені від продажу поштових марок, будуть спрямовані на підтримку сімей військовослужбовців, які загинули, захищаючи Україну.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*