офіційний сайт

ВОЛИНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ ПЕРЕВІРИЛИ УКРИТТЯ І БЕЗПЕЧНІСТЬ ВОДОЙМ

Підсумки рейдів обговорили на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у заході взяв перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

За словами головного рятувальника області Володимира Грушовінчука було обстежено майже 2 тисячі укриттів, і лише 20% з них виявилися не готовими для використання. «Основні причини невідповідності – це постійне або сезонне підтоплення ґрунтовими водами, незадовільний санітарний стан або ж аварійність споруд. Також, під час оглядів встановлено, що лише третина захисних споруд мають вказівники, інформацію про балансоутримувача, номер телефону відповідального за експлуатацію споруди, адреса і місце зберігання ключів. Також більшість укриттів не мають вогнегасників, шляхи евакуації захаращені, потребують ремонту системи електроживлення», – наголосив він.

Відтак члени комісії рекомендували сільським, селищним, міським головам спільно з головами РВА усунути виявлені недоліки, у тому числі й забезпечити цілодобовий доступ населення до фонду захисних споруд цивільного захисту незалежно від форм власності та визначити конкретних відповідальних осіб за належну їх експлуатацію.

Окрім того, члени комісії заслухали інформацію і щодо заходів з попередження під час літнього сезону надзвичайних ситуацій на водних плесах та у лісах. Рекомендовано проводити серед населення роз’яснювальну роботу щодо протипожежного захисту природних екосистем та сільськогосподарських угідь та заборони спалювати сухостій і сміття на присадибних ділянках.

Володимир Грушовінчук також закликає волинян купатися лише у визначених місцях, а місцеву владу – подбати про облаштування водойм. «Упродовж 2022 року на водних об’єктах області втопилося 48 громадян, в тому числі двоє дітей. При цьому 42 випадки загибелі зареєстровано у місцях, не пристосованих для купання», – наголосив він.

Головне управління ДСНС в області зобов’язується й надалі проводити профілактичну роботу з безпеки поведінки на воді, а також здійснювати рейди щодо готовності рятувальних постів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*