офіційний сайт

ВОЛИНСЬКІ ФЕРМЕРИ – ДЛЯ ПЕРЕМОГИ: ДЕПУТАТИ ВИВЧАЛИ ДОСВІД АГРАРІЇВ

В рамках дня депутата, обранці волинської громади відвідали два бюджетоутворюючі аграрні підприємства Ковельського району. Так, вони ознайомилися з роботою елеватора, де зберігаються різні види зернових. Як зазначив депутат обласної ради, керівник підприємства Іван Смітюх, у листопаді 2022 року розпочали будувати другу чергу елеватора і закінчили роботи за рекордних 6 місяців.

«Це було необхідно оскільки в зв’язку з повномасштабним вторгненням в Україні існує проблема зберігання зерна. Загальна потужність елеватора – 50 тис. тон зерна, – розповів аграрій. – Крім того, ми також займаємося ягідництвом, садівництвом, розведенням риби і активно сплачуємо податки в державний і місцевий бюджети. Загальний фонд заробітної плати працівників усіх видів діяльності становить 75 млн. грн».

Інше аграрне підприємство, яке відвідали депутати обласної ради спеціалізується на молочному виробництві – тут утримується 1800 голів худоби. Працює ферма з 2016 року. З кожної корови упродовж року отримують понад 12 тисяч літрів молока. Минулоріч господарство реалізувало без малого 500 тонн м’яса, а також 160 нетелів, в тому числі і за кордон.

Щоб отримати такі результати для корів створили досі не бачені у селах умови. «До нас на Турійщину приїжджають переймати досвід європейці. І нам не соромно показати результати своєї праці та вчергове довести, що у маленькому селі, в невеличкій громаді українці можуть створити чудову ферму, вести бізнес і мати вражаючий ефект. Плануємо побудувати ще один корівник на 700 голів», – зазначив депутат обласної ради, голова фермерського господарства Володимир Яренчук.

Очільник депутатського корпусу Волиньради Григорій Недопад високо оцінив роботу фермерів та їхніх господарств. «Наші фермери – наша гордість. Ці люди зранку і до пізнього вечора працюють задля забезпечення волинян і всієї України молоком та м’ясом. Крім того, з початку повномасштабного вторгнення саме фермери першими надавали необхідну важку техніку військовим для створення оборонних рубежів, передавали сотні тон продуктів харчування для мешканців деокупованих і прифронтових міст і сіл, приймали тимчасово переміщених осіб та продовжували працювати. Вірю, що завдяки кожному з них перемога України стане ще ближчою», – наголосив Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*