офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА СКЕРУВАЛА РЯД ЗВЕРНЕНЬ ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЛАДИ

Так, депутати одноголосно підтримали звернення до Генпрокурора, голови СБУ, директора ДБР та директора НАБУ щодо перевірки законності проведення приватизації ДП «Волиньторф». У тексті документу висловлена позиція, що прибуткове ДП «Волиньторф» і надалі має працювати на користь держави та громад Волині, а не сумнівних компаній з офшорними засновниками.

«Маємо сумніви у прозорості проведення аукціону з приватизації згаданого підприємства та достовірній оцінці майна. Відтак звертаємося до Генерального прокурора, голови Служби безпеки України, директора Державного бюро розслідувань, директора Національного антикорупційного бюро України з вимогами перевірити:

– бенефіціарних власників підприємства-покупця на наявність відкритих кримінальних проваджень щодо них особисто або в яких вони є фігурантами;

– легальність та джерела походження коштів, які було сплачено ТОВ «Агробіостандарт» за приватизацію ДП «Волиньторф»;

– наявність російського сліду у походженні коштів та учасників даної оборудки;

– законність проведення приватизації ДП «Волиньторф» та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності», – йдеться у відозві.

Свою підтримку позиції волинського парламенту з трибуни також висловила народна депутатка України Ірина Констанкевич.

Одноголосно депутати схвалили звернення до Кабміну, Міністерства закордонних справ України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства економіки України, Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України щодо комплексного перегляду доцільності експериментальних проєктів, прийнятих спільно з польською стороною для врегулювання пропуску транспортних засобів наземними “Шляхами солідарності” з Україною, розташованими на Волині, авторства депутатки Валентини Черниш. На продовження теми депутат Віктор Козак запропонував додатково звернутися з цього приводу до Генконсульства Республіки Польща у Луцьку. «Заблоковано понад 4 тисячі водіїв, які стоять на території Польщі вже 11 день. У них скінчилися продукти питна вода, ліки, вже обмаль пального. Є випадки викликів швидкої, а один із водіїв помер у своєму автомобілі на стоянці в Хелмі. Тому я хочу, щоб ми також сьогодні звернулися до Генконсульства Польщі у Луцьку з проханням розблокувати кордони і пропустити наших водіїв на територію України», – наголосив він. Пропозицію Віктора Козака підтримала більшість.

Схвалене радою й звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування дії постанови КМУ «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», з правками, внесеними у ході розгляду питання автором документу депутатом Іваном Миркою. У тексті відозви – вимога до Уряду скасувати постанову, яка ускладнює волонтерам життя і затягує доправлення гуманітарних вантажів, а також потреба розробки нового варіанту постанови із обов’язковим залученням надавачів допомоги і волонтерської спільноти.

Більшістю також підтримане звернення авторства депутата Андрія Бокоча до Прем’єр-міністра України, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики, Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті щодо недопустимості продовження договору про користування УПЦ МП комплексом Успенського собору XII-XVII ст. у місті Володимирі. «Зважаючи на те, що керівний центр Української православної церкви московського патріархату знаходиться за межами України, в державі, що здійснює збройну агресію проти України, звертаємося із закликом не продовжувати договір про безоплатне користування УПЦ МП комплексом Успенського собору XII-XVIIст. у м. Володимирі з 01 липня 2024 року та не укладати інші види договорів з релігійними громадами УПЦ МП, які б надавали можливість перебування кліриків УПЦ МП на території зазначеної української православної святині», – зазначено у відозві. У тексті документу йдеться й про те, що Волинська область посідає 11-те місце в Україні за кількістю нерухомості у власності УПЦ МП.

Депутат Анатолій Вітів висловив пропозицію розглянути це питання більш широко, в контексті прийнятого Волиньрадаою у травні цього року рішення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату на території Волинської області». «Це рішення стосувалось заборони діяльності усіх храмів московського патріархату, які є на території Волині, а не лише одного. Тому пропоную на наступну сесію винести питання про звіт голови ОВА щодо виконання цього рішення обласної ради. Ми хочемо зрозуміти, чому воно не виконується», – наголосив він. Пропозиція схвалена більшістю.

Одноголосно депутати підтримали й звернення до Президента України проти підняття ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи з поточних 100 до 10 тисяч гектарів в одні руки з 2024 року. Його ініціаторами виступили депутати Тарас Щерблюк, Андрій Турак та перший заступник голови облради Юрій Поліщук. В документі зазначено, що таке збільшення ліміту сільгоспземель у власності, може бути вигідним лише незначній кількості аграрних компаній, а решта агровиробників залишаться позбавленими такої можливості як мінімум до кінця війни. Так, задля збереження балансу та надання рівних прав для всіх без виключення українських землеробів депутати обласної ради виступають проти підняття ліміту допустимого обсягу землі у власності однієї особи. «Проте ми не заперечуємо допуску до ринку юридичних осіб, оскільки згідно з Земельним кодексом України власниками таких можуть бути лише громадяни України. Водночас, ми пропонуємо залишити до кінця війни та ще на два роки після перемоги ліміт 100 гектарів в одні руки як для юридичних, так і для фізичних осіб», – зазначається у зверненні.

Підтримане радою й звернення до Міносвіти та Верховної Ради України про недоцільність прийняття законопроєкту щодо створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти. «Важливою передумовою модернізації мереж закладів вищої та фахової передвищої освіти вбачається виокремлення фахових коледжів із структури закладів вищої освіти в самостійні юридичні особи з перспективою передачі їх до комунальної власності. Важко не погодитися, що на часі створення передумов для ухвалення рішень про суттєве укрупнення закладів вищої освіти, яке сприятиме підвищенню якості вищої освіти шляхом виведення з ринку значної частини суб’єктів освітньої діяльності з суперечливою репутацією. Однак цей процес не повинен відбуватися за рахунок регіонів, оскільки він потребуватиме розширення мережі комунальних закладів фахової передвищої освіти, а отже і додаткових видатків з обласних бюджетів на ці цілі, – йдеться у зверненні. – Вважаємо за неможливе розглядати та ухвалювати Верховною Радою України законопроєкт, розроблений без урахування фактичних можливостей обласних бюджетів та аналізу відповідності спеціальностей».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*