офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА СХВАЛИЛА ЧОТИРИСТОРОННЮ УГОДУ ЩОДО ТЕРМОРЕНОВАЦІЇ МЕДЗАКЛАДІВ

Таке рішення сьогодні депутати одноголосно прийняли під час позачергової сесії обласної ради.

Угода між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Волинською обласною радою та комунальним підприємством «Інформаційно-аналітичний центр “Волиньенергософт”» як кінцевим бенефіціаром передбачає передачу області коштів позики для реалізації субпроєкту «Термореновація будівель медичних закладів Волині» у рамках Фінансового договору між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Нагадаємо, що над цим проєктом область працювала майже 7 років, здобувши на конкурсних засадах можливість скористатися пільговою європозикою для комплексної реконструкції 10 будівель 4 лікувальних установ – обласної клінічної лікарні, госпіталю інвалідів війни, психіатричної лікарні та медоб’єднання захисту материнства і дитинства. Загальна сума кредиту – 13,4 млн євро, термін погашення – 22 роки з п’ятирічним відтермінуванням сплати тіла займу. На ці асигнування буде проведена комплексна реконструкція за вимогами євростандартів з утеплення, заміною дахів, вікон і дверей, систем вентиляції, освітлення й опалення. Результатом повинні стати не лише комфортні, безпечні і сучасні умови перебування пацієнтів та персоналу лікарень, а й енергоощадність будівель та подовження їхньої служби щонайменше на 50 років.

Минулого пленарного засідання депутати дали дозвіл на місцеву гарантію для виконання зобов’язань за єврокредитом. А ухвалення сьогодні чотиристоронньої угоди про передачу коштів стало завершальним кроком у багатоступеневих та тривалих погоджувальних процедурах. Тож уже невдовзі Волинь може очікувати на перший транш позики в обсязі 1 мільйона євро.

Уже визначено, що роботи з капітальної реконструкції розпочнуть з одного з лікувальних корпусів обласної клінічної лікарні, котрий розташований у Боголюбах. Аргументів на таку черговість кілька. По-перше, через розходження несучих стін будівля потребує негайного порятунку, по-друге, тут заплановано створити центр комплексної реабілітації для захисників. Волиньрада уже підписала меморандум про співпрацю в облаштуванні такого центру з благодійним фондом Пінчуків, який зобов’язався оснастити його інноваційним обладнанням для фізіотерапії та фізичної реабілітації.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*