офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА МАЄ НАМІР ГАРАНТУВАТИ ПОВЕРНЕННЯ ПОЗИКИ НА ТЕРМОРЕНОВАЦІЮ МЕДЗАКЛАДІВ

Члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики обговорили проєкт рішення обласної ради щодо надання місцевої гарантії для виконання зобов’язань за кредитом Європейського інвестиційного банку, що залучається для реалізації проєкту «Термореновація будівель медичних закладів Волині».

Голова бюджетної комісії Орест Маховський нагадав, що над згаданим проєктом область працювала з 2016 року, здобувши на конкурсних засадах можливість скористатися пільговою європозикою для комплексної реконструкції 10 будівель, які перебувають у найгіршому стані, обласної клінічної лікарні, госпіталю інвалідів війни, психіатричної клініки та медоб’єднання захисту материнства і дитинства. Загальна сума кредиту – 13,4 млн євро, термін погашення – 22 роки з п’ятирічним відтермінуванням сплати тіла займу. Передбачалося, що на ці асигнування буде проведена комплексна реконструкція за останніми вимогами ДБН з утепленням, заміною дахів, систем вентиляції, освітлення, каналізування й водовідведення.

«Більше двох років наше комунальне підприємство «Волиньенергософт» працювало над пакетом документів, аби Міністерство фінансів дало згоду на місцеві гарантії повернення позики. Такий позитивний висновок ми нарешті отримали. Це великий і надзвичайно важливий проєкт, який дасть можливість суттєво поліпшити умови для пацієнтів, в тому числі військових і дітей, виконати умови, які диктує НСЗУ, значно подовжити термін експлуатації будівель та ощадити бюджетні кошти на енергоносіях. Всім зрозуміло, що в умовах воєнного стану і ще кілька років після нього державних асигнувань, які передбачалися у рамках програми «Велике будівництво», очікувати не доводиться. Тому для області пільгове запозичення (кредитна ставка якого коливається від відємної до 4%) на термореновацію медзакладів – це чи не єдиний шанс на середньострокову перспективу», – обґрунтував доцільність схвалення місцевих гарантій Орест Маховський.

Для цього вже наступного року, щоб гарантувати оплату відсотків за позикою, в обласному бюджеті варто передбачити 60 мільйонів гривень. Однак проти такого наміру висловив застереження начальник департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк. Він констатував, що після вилучення на користь державного бюджету ПДФО військових і скасування базової дотації в обласній скарбниці утворилася прогалина у 170 мільйонів гривень. Головний фінансист стверджує, що коштів обласного бюджету ледь вистачить на оплату праці та комунальні послуги, то ж наполягає на відтермінуванні рішення Волиньради про погодження місцевих гарантій за кредитом.

Під час обговорення член бюджетної комісії Володимир Бондар зауважив, шо облвійськадміністрації належить наполегливіше працювати над наповненням дохідної частини бюджету. «Сподіватися лише на ПДФО – це шлях в нікуди, треба розвивати господарювання, створювати сприятливі умови для бізнесу та інвестицій. Натомість через політику місцевої влади і податкової багато підприємців залишають область і реєструються де інде», – стверджує депутат.

Наводячи аргументи на користь погодження місцевих гарантій на кредитування для проєкту, Орест Маховський зауважив, що надання такої згоди ще не остаточна процедура в отриманні кредиту. Натомість відмова означатиме, що проєкт буде скасовано. «Враховуючи усі за і проти, я усе ж вважаю, що згода на гарантування зобов’язань за запозиченнями – це логічний крок після погодження мінфіном та стількох років зусиль. Якщо ж нічого не зробимо, то крапку в цій історії поставимо вже сьогодні. Невдовзі розпочнемо щорічні бюджетні слухання, де будуть предметно проаналізовані потреби й можливості, а також варіанти пошуку резервів. І лише після цього варто приймати остаточне рішення», – висловив упевненість очільник бюджетної комісії.

Тож у підсумку члени комісії рекомендували депутатам обласної ради на найближчій сесії підтримати проєкт рішення «Про надання місцевої гарантії у 2023 році для забезпечення виконання зобов’язань комунального підприємства «Інформаційно-аналітичний центр «Волиньенергософт» за позикою, що залучається для реалізації проєкту «Термореновація будівель медичних закладів Волині».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*