офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА ФОРМУЄ ПРОГРАМУ МІСЦЕВИХ ГАРАНТІЙ ЗА ПОЗИКОЮ НА УТЕПЛЕННЯ ЛІКАРЕНЬ

Деталі програмного документу голова обласної ради Григорій Недопад та очільник бюджетної комісії Орест Маховський обговорили сьогодні з керівниками обласних медустанов-учасниками проєкту модернізації.

Григорій Недопад зауважив, що над проєктом «Термореновація будівель медичних закладів Волині» обласна рада працює уже кілька років. Він передбачає комплексну енергомдернізацію за європейськими стандартами (заміну вікон, даху, вентиляційної та теплової систем, утеплення фасадів, будівництво модульної котельні тощо) і фінансується за рахунок пільгової позики Європейського інвестиційного банку. Цією фінансовою установою погоджено заявки 4-ох волинських медзакладів (обласної клінічної лікарні, об’єднання захисту материнства і дитинства, психіатричної лікарні та госпіталю інвалідів війни) на 5 комплексів будівель. Загальна вартість реконструкції перевищує 16 мільйонів євро, термін кредитування – 25 років.

«Зараз підготовка проєкту перебуває на фінішній прямій. Активно комунікуємо з Міністерством фінансів, яке і має погодити нам позику та підписати кредитну угоду. Проєкт термореновації амбітний і дуже перспективний, тож наше завдання – дотриматися усіх передбачених процедур, аби отримати згоду. Якщо все складеться так, як плануємо, наприкінці цього року вже зможемо перейти до практичної реалізації», – зауважив голова обласної ради.

Деталі роз’яснив голова депутатської комісії з питань бюджету і цінової політики Орест Маховський. «Кредитна угода передбачає місцеві гарантії повернення позики. З цією метою департамент фінансів ставить умову підготувати довгострокову регіональну програму на виконання зобов’язань за запозиченнями. Її головним виконавцем та розпорядником коштів повинна бути обласна рада, а виконавцями – управління охорони здоров’я та медичні заклади, де буде проводитися термореновація. При цьому, крім коштів обласного бюджету, у складі джерел фінансування програми на погашення тіла і відсотків кредиту мають бути і власні асигнування лікарень», – перелічив вимоги голова бюджетної комісії.

Він також повідомив, що левову частку оплати зобов’язань обласна рада бере на себе, медзакладам же пропонується співфінансування в межах 15-30% в залежності від їх фінансових спроможностей. Обов’язковий платіж належить здійснювати двічі на рік. Орест Маховський зауважив, що після консультацій медичних директорів зі своїми фінансово-економічними службами, запропоновані частки співфінансування можуть бути переглянуті в менший або більший бік.

Керівник комунального підприємства «Волиньенергософт», яке виступає адміністратором проєкту термореновації, Олександр Курилюк поінформував, що за трьома лотами уже проведені тендерні процедури на визначення виконавця робіт, решту конкурсів оголосять невдовзі. Він зазначив, що його підприємство також забезпечуватиме технічний, адміністративний і фінансовий супровід реалізації інвестиційного проєкту.

Наголошувалося на стислих термінах подання пропозицій, оскільки регіональну програму місцевих гарантій за запозиченнями належить підготувати не пізніше 1 червня.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*