офіційний сайт

ВОЛИНЬ ВІДВІДАВ ВСЕСВІТНЬОВІДОМИЙ ЕКОНОМІСТ

Відбулась робоча зустріч керівництва області та представників ділових кіл з відомим міжнародним економістом, науковцем, ректором і засновником Американського університету у Києві Романом Шереметою. Участь у заході взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Найперше науковець презентував власні дослідження на тему «Економіка України до війни, сьогодні та сценарії після перемоги». «Якщо проаналізувати 2022 рік, то ВВП в Україні впав на 30%, хоча Світовий банк прогнозував на рівні 45%, безробіття склало 21%, а передбачалося на рівні 35%, інфляція очікувалась у понад 31% , а становить 26%. Україна показала світові свою стійкість. Українці навчилися жити та працювати в умовах війни і це наше головне економічне досягнення», – наголосив він.

На думку Романа Шеремети уже сьогодні нашій державі необхідно окреслювати консолідований план розбудови України. «Над ним уже працюють урядовці, міжнародні фінансові інституції та академічний блок. Загалом вже існує близько 50 планів післявоєнної розбудови України, і питання полягає у тому, як вивести найкращу формулу, де будуть враховані інтереси підприємств та бізнесу різних регіонів, визначено пріоритети і цінності, джерела фінансування та шляхи інтеграції України в ЄС», – зауважив він.

Велику надію Роман Шеремета покладає на прийдешню міжнародну Конференцію з питань відновлення України, яка відбудеться 23 червня в Лондоні за участі представників уряду України, міжнародної спільноти, фінансових установ та бізнесу.

«Йтиметься про залучення міжнародної підтримки для економічної та соціальної стабілізації України, а також післявоєнного відновлення, зокрема, і шляхом фінансування приватного сектору. Сподіваюсь, у Лондоні буде вирішене надважливе питання – страхування ризиків для іноземних компаній, які мають намір зайти в Україну, а також варіанти підзвітності з метою уникнення корупційних ризиків», – підкреслив він.

У ході зустрічі Роман Шеремета також оцінив перспективи подальшої американо-української співпраці. Він нагадав, що в травні у Києві відбувся перший українсько-американський форум Ukrainian American House. Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт своєю чергою поділився із присутніми особистим враженням опісля відвідин цього поважного зібрання. «Я відчув неабияку впевненість американських інвесторів у тому, що вони готові вкладати в Україну власні кошти, працювати тут та досягати результату спільно з нами. Складалось таке враження, що у наше майбутнє американці вірять не менше ніж ми, а можливо навіть більше. Цей дух, впевненість та енергетика справили неймовірне враження», – зауважив він.

Роман Шеремета також анонсував проведення у вересні 2023 року розширеного інвестиційного форуму, який відбудеться за участі потужних американських інвестиційних фондів та структур, що зацікавлені у пошуку партнерів в Україні. Він також попросив у представників влади сприяння з формування делегації, яка візьме участь у цьому форумі від Волині, зокрема з числа підприємств, які готові співпрацювати із американськими інвесторами.

«Я переконаний, що майбутній інвестиційний форум та подальша американо-українська співпраця зацікавить велику кількість представників волинського бізнесу. Я вірю, що талант, вміння та навички українських підприємців, помножені на американські інвестиції і досвід, дадуть вражаючий результат для економіки нашого регіону зокрема та держави загалом», – резюмував заступник очільника облради Григорій Пустовіт.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*