офіційний сайт

ВОЛИНЬ: ВІД ВІДНОВЛЕННЯ ДО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ВІЙНИ І ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД

Дискусію з визначення стратегічних пріоритетів області організовано Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Швеції в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» у взаємодії з Агенцією регіонального розвитку Волині.

Участь у діалозі взяли представники міжнародних організацій, громадського сектору, бізнесу, Торгово-промислової палати, керівники освітніх установ, органів виконавчої влади, лідери громад, депутати обласної ради, заступник голови Григорій Пустовіт та народний депутат, очільник парламентського підкомітету з питань регіональної політики та місцевих бюджетів Вячеслав Рубльов.

За мету форуму організатори ставили посилення діалогу між усіма зацікавленими сторонами щодо визначення місцевих пріоритетів стратегічного сталого розвитку в умовах війни та післявоєнний період і обмін досвідом з побудови міжсекторальних партнерств.

Беручи участь у першій панельній дискусії щодо ролі і місця Волині в регіональній політиці та особливостей формування проєктів місцевого і регіонального розвитку заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зазначив, що оновлення стратегії краю має відбутися за двома ключовими напрямками: «Перший – це розвивати Волинь як надійний в усіх сенсах тил, другий – врахувати офіційний статус єврокандидатства України, а отже активно залучати до цього процесу громади і їх партнерів та ширше, не обмежуючись лише транскордонними грантами, використовувати для регіонального розвитку можливості програм та конкурсів ЄС». Він також відзначив цінність місцевого лідерства, зауваживши, що в області є чимала прикладів успішного досвіду створення практично з нуля бізнесів чи соціо-культурних проєктів, які тепер визначають економічне обличчя краю і здобули визнання далеко за межами країни.

Народний депутат Вячеслав Рубльов наголосив на пріоритетності безпекових питань, зважаючи не лише на повномасштабне вторгнення, але й безумовне сусідство держави-агресора та її поплічника білорусі. Він також зауважив, що головний ресурс – це людський капітал і саме його кількість і якість матиме визначальний вплив на розвиток території. «Тож Волині варто інтенсивніше користатися можливостями релокації освітніх закладів і залучити якомога більше активної та освіченої молоді»,- вважає парламентар. Серед інших важливих напрямків Вячеслав Рубльов називає нарощування внутрішніх ресурсів та тлі скорочення міжнародної допомоги, євростандартизацію усіх сфер життя, розвиток медицини, вищої школи, підтримку військових та їхніх родин.

Про необхідність більш ефективно використовувати переваги географічного розташування області та її транспортного потенціалу в економічному зростанні говорила і ректорка ЛНТУ Ірина Вахович. Крім створення логістичних центрів та вантажних портів серед пріоритеті стратегії вона також називає розширення переробного виробництва та асортименту євроінтегрованої продукції.

За результатами дискусії з визначення пріоритетів стратегії розвитку учасники форуму визначили шість напрямків, за якими і проведуть практичну роботу в експертних групах з напрацювання конкретних проєктів місцевого та регіонального розвитку області. Їх умовні назви: Інноваційна Волинь, Відкрита Волинь, Ділова Волинь, Освічено Волинь, Здорова Волинь і Волинь на карті світу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*