офіційний сайт

ВОЛИНЬ У ЛІДЕРАХ ЗА КІЛЬКІСТЮ «ПРОЗОРИХ» ПОЛІЦІЙНИХ ОФІСІВ

У відкритті оновленого Камінь-Каширського райвідділку поліції, п’ятого за рахунком в області, взяв участь і голова Волиньради Григорій Недопад.

Серед запрошених – представники обласної та місцевої влади, керівництво волинської поліції, громадськість. У середині – світло і просторо, за рецепцією – усміхнена дівчина в формі, і – навіть натяку на грати. Погляд відразу привертає попередження: ведеться відеонагляд, причому безперервно, 24/7. Це і є головна новація перетворень в підрозділах поліції – система відео моніторингу «CustodyRecords».

Презентувати її прибув начальник відділу із дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко, і це підкреслює важливість пілотного проєкту з відкритості та прозорості діяльності поліції. «Неважливо, з яких причин ви перебуваєте у відділку: на консультації, допиті чи як затриманий, кожен ваш крок, а також дії поліцейських чітко фіксують камери відеоспостереження. Така система покликана захистити затриманих від неправомірних дій поліцейських, а правоохоронців – убезпечити від безпідставних звинувачень», – стверджує столичний чиновник від поліції.

Він наочно продемонстрував присутнім приклади ефективності електронної фіксацій дій, що відбуваються із затриманими особами, а також провів екскурсію оновленим «прозорим» офісом та розповів про новий алгоритм дій поліцейських.

Першим із затриманим у відділку спілкується інспектор із прав людини, і це називається інтерв’ю. Він з’ясовує не лише обставини та причини затримання, а й цікавиться, кого з рідних повідомити про інцидент, питає про самопочуттям затриманого, чи вживає той ліки на постійній основі та чи має адвоката, якщо ж ні – поліцейські викличуть державного захисника для надання безоплатної правової допомоги підозрюваному. Далі слідчий працює із затриманим лише у присутності адвоката. І усе це – фіксується відеокамерою та автоматично зберігається у базі даних.

Руслан Горяченко зазначив, що Волинь серед лідерів в державі за кількістю відкритих «прозорих» поліційних офісів і відзначив керівництво волинських правоохоронців подякою НПУ. Своєю чергою начальник ГУ НПУ в області (Поліція Волинської області) Юрій Крошко повідомив, що вже оновлено усі 5 райвідділків, і такі ж перетворення чекають на кожен поліційний підрозділ. Він зазначив, що крім держави, до цього процесу коштами активно долучаються і громади.

«Верховенство закону та дотримання прав людини – це основа європейського співтовариства. Саме за повноправне членство у ньому зараз наша країна бореться, в тому числі і на фронті. Тому такі новації слід усіляко вітати та підтримувати. Окрім того, вони слугуватимуть трансформації правоохоронних органів з відверто каральних у своєрідну сервісну службу, що, безперечно, сприятиме зростанню довіри населення до поліцейських», – зауважив голова Волиньради Григорій Недопад. З нагоди відкриття оновленого офісу камінь-каширським правоохоронцям він передав телемонітор, а голова обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко – ноутбук.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*