офіційний сайт

ВОЛИНЬ ПРЕДСТАВЛЕНА НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ЕКОНОМІЧНОМУ ФОРУМІ

На запрошення Маршалка Лодзького воєводства Гжегожа Шрайбера голова Волиньради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт, як представники області-партнера, беруть участь в економічному форумі, що традиційно проводиться у Лодзі.

Цьогоріч на лодзький бізнесово-господарський захід запрошено понад 200 учасників – це керівники міністерств і відомств Польщі, представники бізнесу і місцевого самоврядування, авторитетні експерти з різних сфер, науковці, а також делегації з українських міст та областей, у яких з громадами чи урядом Лодзького воєводства підписані меморандуми про співпрацю.

Україні на форумі присвячено одразу дві панелі: економічна співпраця польських та українських підприємців як перспективний напрямок розвитку, а також новий вимір польсько-українського партнерства в умовах неспровокованої російської агресії.

Як зазначив Маршалок Лодзького воєводства Гжегож Шрайбер, його край від початку російського вторгнення допомагає переселенцям та мешканцям партнерських областей. «Біженців привозили до Лодзинського воєводства спеціальними потягами, які ми відправляли на польсько-український кордон, постійно організовуються гуманітарні вантажі в Україну, а також для українських громадян, які перебувають у нашому воєводстві. Протягом червня близько 400 дітей з чотирьох партнерських областей: Чернівецької, Одеської, Вінницької та Волинської відпочивають у наших спортивно-мовних таборах. Напевно можна робити ще більше, але важливо, щоб допомога була адресною і потрапила така, яка найбільше очікується», – звернувся до української делегації урядник.

Тож під час дискусії, у якій бере участь також і Міністр закордонних справ Збігнєв Рау, сторони мають намір конкретизувати, якої саме допомоги зараз потребують області-партнери, на які аспекти має бути спрямована подальша співпраця між регіонами, як іще Польща може допомогти братньому народові на своїй території, в Україні та на міжнародній арені.

Взявши слово, голова Волиньради закликав присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять українських Героїв, котрі віддали життя за незалежну Україну та вільну Європу. У своєму виступі Григорій Недопад наголосив, що головною цінністю між нашими незалежними державами і суверенними народами протягом останніх трьох десятиліть була і залишається ідея добросусідства. «Ми завжди з вдячністю будемо пам’ятати, що саме Польща першою підтримала і визнала українську незалежність, стала союзником у євроінтеграційних прагненнях нашої держави. Зараз, коли Україна веде боротьбу за виживання у розв’язаній москвою кривавій війні, Польща у лідерах нашої підтримки – військової, гуманітарної, дипломатичної. Ця взаємодія надзвичайно цінна не лише сьогодні, вона створює основу і майбутніх польсько-українських відносин у цілковито новій геополітичній та безпековій ситуації. Завдяки стратегічному партнерству наших країн розбудова архітектури європейських відносин, зокрема і в галузі безпеки, отримує самодостатню вартість і новий вимір. Це наш спільний внесок у зміцнення та збагачення Європи», – упевнений очільник Волиньради.

Григорій Недопад також детально спинився на регіональному аспекті співпраці, яку вважає не менш важливою, аніж стратегічне партнерство обох країн. Серед пріоритетних напрямків він назвав транскордонне співробітництво, адже інвестиції, пов’язані з використанням прикордонного потенціалу, матимуть вплив на розвиток не тільки прикордонних громад, а й регіонів в цілому. Перспективу він вбачає і у співпраці бізнесових кіл, інфраструктурних проєктах, цифровізації, охороні довкілля, науково-освітніх та культурно-мистецьких галузях.

«Велика війна в Україні продемонструвала, що ми з вами – більше, ніж сусіди. Наша спільність спирається не лише на історичну долю, але й базується на єдності поглядів стосовно базових європейських цінностей і принципових питань майбутнього Європи. Ми потрібні один одному для формування політики щодо нашого регіону, а також задля глобальних процесів, які будуть вирішувати майбутнє світу: мирне співіснування, повага до міжнародного права, вільне переміщення капіталів, виняткова роль нових технологій, інформаційна та комунікативна інтеграція», – підсумував свій виступ Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*