офіційний сайт

ВІЗИТ ПРЕЗИДЕНТА НОКУ: РУХАНКА З ЛІЦЕЇСТАМИ, ТУРНІРИ І ТРЕНУВАННЯ В СПОРТШКОЛАХ

Після офіційних зустрічей з представниками олімпійського руху в області Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайту супроводі голови Волиньради і очільника регіонального осередку Національного олімпійського комітету Григорія Недопада, його першого заступника і голови обласної федерації гімнастики художньої Юрія Поліщука відвідав заклади спортивної інфраструктури.

В обласному ліцеї з посиленою військово-спортивною підготовкою очільник НОКУ взяв участь у відкритому Олімпійському уроці. Разом з ліцеїстами поважні гості добряче розігрілися під час динамічної руханки, згодом вихованці продемонстрували свої спортивні навички, адже щоденно більше тисячі учнів тут займаються 15-ма видами спорту. Керівник освітнього закладу полковник Павло Боснюк розповів, що у ліцеї діє кращий на західних теренах України спорткомплекс з двома майданчиками для ігрових видів спорту, залами боксу та боротьби, басейном, скелелазним тренажером та баштою для занять пожежно-прикладним спортом, а також футбольний і баскетбольний майданчики зі штучним покриттям. А випускники ліцею вже досягли олімпійських вершин і прославили свою країну в міжнародному спорті. Серед них – неодноразові чемпіонки міжнародних турнірів та учасниці Олімпійських ігор Яна Беломоїна (велоспорт), Марія Повх (веслування на байдарках та каное), Ірина Климець(метання молота). Цими днями на базі ліцею триватиме фестиваль художньої гімнастики «Олімпійські грації», тож міністр взяв участь у його відкритті.

На стадіоні «Авангард» посадовці ознайомилися з роботою центру олімпійської підготовки з легкої атлетики і поспілкувалися з його учнями, провідними спортсменами та тренерами. Григорій Недопад обговорив з Президентом НОКУ перспективи у створенні на Волині легкоатлетичної бази олімпійської підготовки з відповідною інфраструктурою для тренувальних зборів спортсменів із усього західного регіону держави.

Голова обласної ради також наочно продемонстрував результат зусиль зі зміцнення матеріально-технічної бази та розвитку дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Менш як за три роки, попри складні умови і постійний брак коштів, бо область дотаційна, залучаючи різні джерела фінансування, вдалося відремонтувати, провести енергоощадну модернізацію багатьох спортивних закладів, облаштувати укриття, оновити інвентар, відкрити нові напрямки та секції, знову прийняти і збільшити кількість учнів. Таким чином вдалося дати нове життя практично зруйнованому часом і безгрошів’ям спорткомплексу фізкультурно-спортивного товариства «Колос». Зараз у комфортних умовах займаються за майже десятьма видами спорту і трирічні малюки, і юніори, і вихованці школи вищої спортивної майстерності. Вони самі розповіли про це міністрові. А тутешній керівник Андрій Авраменко запевнив , що планів з розвитку є ще чимало.

Такого ж капітального оновлення зазнав і спортивний комплекс ФСТ «Динамо». Вкрай занедбану будівлю за два роки винятково за спонсорські кошти перетворили на сучасний спортивний комплекс, під дахом якого працюють дві обласні комунальні установи – ДЮСШ з видів боротьби та центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Ініціатор та реалізатор змін – спортивний функціонер та керівник благодійної організації «Фонд національного розвитку» Олександр Кулаков. До слова, у взаємодії з іншою благодійною організацією «Фондом допомоги захисникам України» до відправки на фронт підготовлено черговий транш підтримки – 4високопрохідних автомобілі. Окрім того, сьогодні засновниця цієї організації Леся Рудь задовольнила запит голови Волиньради і вручила ключі від аеробуса на 54 місця для вихованців новоствореного Володимирського спортивного ліцею.

В обласній дитячо-юнацькій спортивній школі взяли участь у відкритті товариського турніру з баскетболу. Упродовж трьох днів тут змагатимуться як професійні баскетбольні клуби, так і дитячі команди з усієї країни. Принагідно Григорій Недопад поділився з Міністром молоді та спорту планами у перспективі розбудувати на базі ОДЮСШ мультифункціональний палац спорту.

Підсумовуючи результати першого дня перебування, Вадим Гутцайт зазначив, що це перші його відвідини Волині і він готовий ставити область у приклад. «Я подивований, що Волинь настільки спортивна область. Чесно кажучи, не чекав, що буде так багато спортивних об’єктів, вони всі реконструйовані. Я вражений, що зроблено це за невеликі гроші, але з великим ентузіазмом. І головне – вони наповнені дітьми, у кожному з них вирує спортивне життя. При цьому є бажання будувати, створювати ще і ще. Я бачив і конкретні проєкти, і визначені під це земельні ділянки. Підтримку спорту не на словах, а на ділі демонструють і керівництво області, і депутатський корпус, і громади. Окреме спасибі за те, що Волинь бере на себе клопіт та відповідальність і приймає у себе всеукраїнські змагання. Лише сьогодні я був присутній на відкритті двох таких. Без сумніву, волиняни гідні слугувати прикладом для інших регіонів», – висловив упевненість урядовець.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*