офіційний сайт

ВІДРОДЖЕННЯ ОЛИКИ: НЕ ЛИШЕ ІСТОРИЧНИЙ, А Й ІНФРАСТРУКТУРНИЙ АСПЕКТ

Голова Волиньради Григорій Недопад разом із депутатами Ігорем Лехом, Юрієм Ройком та Орестом Маховським здійснили робочий візит до Олики.

Це туристично привабливе селище попри бюджетні обмеження в умовах воєнного стану прагне розвивати та вдосконалювати інфраструктуру. Наміри і можливості цього процесу і стали предметом обговорення депутатів облради з місцевою владою. Так, напередодні Волиньрада відгукнулась на прохання Олицької тергромади і посприяла у виділенні 1 млн гривень на заміну частини вікон на енергозберігаючі у приміщенні опорного закладу – Олицького ліцею. Під час візиту депутати ознайомились із ходом ремонтних робіт, що нині тут тривають.

«Історико-культурне значення Олики важко переоцінити. На жаль, підготовку до реставрації замку Радзивілів призупинила велика війна. Але відрадно те, що місцева влада зосередилася на інших посильних їм інфраструктурних проєктах, яким, зокрема, є і відновлення найбільшого опорного освітнього закладу громади. Звісно, ми не могли не підтримати їхні зусилля», – зазначив голова обласної ради Григорій Недопад.

Очільник Олицької громади Олександр Прендецький розповів, що зведена у 1969 році школа досі не знала жодного капітального ремонту. «Сьогодні приміщення ліцею перебуває в поганому стані. У 2022 році реконструкція опорного закладу була запланована у державній програмі «Велике будівництво». За проєктом передбачалася заміна даху, оновлення фасаду, а також благоустрій території, але з відомих причин цього не сталося. Тому сьогодні ми власними силами почали окремі ремонтні роботи», – розповів він.

За словами Олександра Прендецького з місцевого бюджету спрямували 2,7 млн гривень і вже оновили приміщення спортзалу: замінили підлогу, облаштували роздягальні, душові та санвузли, а також побудували пандус. «Також нам уже вдалось замінити значну частину вікон у школі на енергозберігаючі. Коштів обласного бюджету вистачить, аби у повній мірі вирішити цю нагальну потребу. Також днями було оголошено тендер на реконструкцію даху ліцею. На це з бюджету громади ми додатково передбачили понад 4 млн гривень», – зауважив Олександр Прендецький.

Сьогодні в Олицькому ліцеї навчається близько 400 дітей, хоча розрахований він на понад 900 місць. Депутати обласної ради Ігор Лех та Юрій Ройко, які обрані до волинського парламенту у цьому окрузі, переконані, що наповнюваність цього освітнього закладу має бути стовідсотковою. «На жаль завантаженість Олицького ліцею становить лише 40%, тому доречно, здійснивши як зовнішні, так і внутрішні ремонти, вирішити питання із довозом учнів із навколишніх сіл. Спільними зусиллями місцевої та обласної влади ми зможемо створити належні умови для навчання і привабити сюди учнівську молодь», – впевнений депутат Юрій Ройко.

Обранці громади також акцентували увагу місцевої влади подбати про будівництво укриття, адже ліцеїсти від початку війни змушені навчатись дистанційно. «Облаштування укриття також передбачено у розробленому проєкті реконструкції цього навчального закладу. Це сьогодні вкрай необхідно, бо йдеться про безпеку дітей. Важливо дати можливість ліцеїстам навчатися очно, бо дистанційне навчання у сільській місцевості – це втрачені роки», – констатував депутат облради Орест Маховський.

Перебуваючи в Олиці голова та депутати обласної ради не оминули увагою і комунальний заклад соціального спрямування. Директор Олицького психоневрологічного інтернату Сергій Кучер розповів, що на 110 місцях зараз в закладі перебуває 130 підопічних, в тому числі і евакуйовані з інтернатів Донеччини. «Однією із основних проблем для нас є заміна пральних машин, які вже не підлягають ремонту, а також реконструкція банно-прального комплексу», – розповів керівник закладу.

«На вирішення цієї проблеми знадобиться 400 тисяч гривень. Ми будемо шукати можливість виділення цих коштів на підтримку комунального закладу, який виконує важливу соціальну функцію», – запевнив очільник Волиньради Григорій Недопад.

Олександр Прендецький висловив вдячність керівництву та депутатам обласної ради за підтримку ініціатив та подальших перспектив розвитку Олицької громади.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*