офіційний сайт

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОДИН ПОЛОНЕНИХ ЧИ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТІ

Оскільки відсутність зв’язку з військовослужбовцем може бути обумовлена перебуванням на бойовому завданні, рідним найперше варто звернутися до його військової частини. У разі відсутності когось з особового складу військова частина зобов’язана самостійно розпочати службове розслідування і протягом 30 діб за результатами надати сповіщення відповідному регіональному органу ТЦК та СП, а представником ТЦК та СП інформація передається близьким родичам військовослужбовців.

Маючи таке офіційне сповіщення про зникнення військовослужбовця, рідним належить звернутися до органів Національної поліції, які реєструють кримінальне провадження за вказаними обставинами. ВАЖЛИВО отримати витяг з ЄРДР про розпочате провадження. На цьому етапі робота слідчих полягає у відібранні зразків ДНК для ідентифікації тіл загиблих воїнів на співпадіння. З родичами зв’язуються у разі співпадіння результатів експертизи ДНК.

Якщо поліцією встановлюється факт, що захисник перебуває в полоні або є докази його смерті, поліція передає за підслідністю цю справу до СБУ для продовження досудового розслідування. Родині варто звернутися до СБУ, щоб дізнатися контакти слідчого у справі, аби комунікувати з ним надалі.

Полегшує пошук рідних, які пропали безвісти на війні чи потрапили до полону, звернення до Координаторки уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, при Міністерстві з питань реінтеграції ТОТ у Волинській області – Клименко Раїси Михайлівни. Уповноважений вносить відомості до Реєстру безвісті зниклих осіб, з даними якого працюють 6 пошукових груп у Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях. Щодня члени груп виїжджають на пошуки тіл.

Контакти координатора: 050 675-34-17, 096 933-92-63, за цими номерами доступні також месенджери.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*