офіційний сайт

В ПРІОРИТЕТІ – ІНВЕСТИЦІЙНА І ПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Члени постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зав’язків та інвестицій ініціюють прийняття звернення Волиньради до Голови Верховної Ради України та очільника парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики про внесення змін до Податкового Кодексу України.

Таким чином депутати облради пропонують підтримати аналогічне звернення обранців Нововолинської міської ради. Суть питання розтлумачила заступниця Нововолинського міського голови Юлія Лефтер: місто було включене до державної програми справедливої трансформації вугільних регіонів України і до 2037 року матиме статус зони вільної економічної торгівлі. Однак Податковий кодекс обмежує інвесторів в обсягах річного доходу, він не може перевищувати 40 мільйонів гривень. Підприємства, які хочуть розмістити своє виробництво у Нововолинську, вважають, що таке обмеження відверне більшість інвесторів.

Відтак, у проєкті звернення Волинська обласна рада пропонує внести зміни до Податкового кодексу і збільшити суму річного доходу до 500 млн. грн для підприємств, які будуть працювати у вільній економічній зоні на території Нововолинської тергромади.

Члени профільної комісії також заслухали питання щодо функціонування Агенції регіонального розвитку Волинської області. Напередодні відбулось засідання членів її наглядової ради, під час якого призначено тимчасово виконувача обов’язків директора АРР до моменту обрання керівника на конкурсній основі.

Як повідомила членам комісії директорка департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів ОВА Вероніка Бальбуза, наразі розробляються умови проведення конкурсу, також оновлено, відповідно до законодавчих змін, установчі документи. «Раніше в АРР був додатковий орган управління – правління агенції, згідно новацій його не буде. Лишається лише наглядова рада та директор. Крім того, типовим положенням визначено структуру АРР, та розширено її права, обов’язки і завдання», – розповіла вона.

Голова профільної комісії Юлія Вусенко наполягла на тому, щоб до положення Агенції були внесені зміни в частині щорічного звіту АРР перед депутатами, оскільки на її інституційну діяльність в обласному бюджеті передбачено 1,2 млн гривень.

«Бо виглядає це так: фінансує обласний бюджет, але ніяких механізмів впливу у нас станом на сьогодні не має, окрім членів наглядової ради», – зауважила вона.

У результаті обговорення члени профільної комісії підтримали пропозицію першого заступника голови обласної ради Юрія Поліщука та рекомендували включити звіт керівника Агенції до щорічного плану роботи обласної ради на четвертий квартал 2023 року. Окрім того, профільна комісія напрацює рекомендації про внесення до положення про діяльність АРР.

Наостанок депутати розглянули питання про залучення територіальних громад до участі у програмі транскордонного співробітництва Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027».

Директорка департаменту економічного розвитку ОВА Вероніка Бальбуза повідомила, що на сьогодні 31 територіальна громада виявила бажання взяти участь у навчанні своїх працівників проєктній діяльності, 18 із них вже мають партнерів у Польщі. Голова комісії Юля Вусенко пообіцяла сприяння в організації безкоштовних тренінгів з підготовки та написання проєктів для представників громад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*