офіційний сайт

В ЛНТУ – УЧНІВСЬКИЙ ЧЕМПІОНАТ З РОБОТОТЕХНІКИ

Окрім того одночасно триватиме обласна науково-практична конференція «Волинь у дослідженнях юних науковців». Молодих дослідників і винахідників від імені Волиньради привітав перший заступник голови Юрій Поліщук.

Організаторами науково-винахідницьких змагань традиційно виступили Волинська обласна Мала академія наук, Луцький національний технічний університет і ВНУ імені Лесі Українки. «Велика дяка, що наші вузи співпрацюють з Малою академією наук. Тішить і те, що багато робіт юних науковців присвячені краєзнавству і дослідженню історії Волині. У цей нелегкий для всієї країни час робота, яку ви проводите, неоціненна. Своїми діями ви продовжуєте формувати українську націю, підкреслюєте її унікальність через історію, традиції та видатних постатей. Бажаю вам не зупинятись в своїх дослідженнях та продовжувати прославляти свій край і свою країну», – звернувся до юних науковців Юрій Поліщук.

На конференції свої наукові дослідження представили 96 юних науковців із 18 громад області. Директорка Волинської обласної МАН Тетяна Михалюк розповіла, що традиційно найбільш популярними серед учнівської молоді є краєзнавчі та біографічні дослідження у секції «Волинь і волиняни в історії та культурі України». Розвідки юних науковців також були присвячені життєпису відомих волинян – Товія Рівця, Миколи Биковського, Григорія Гуртового, Василя Чепелюка та інших політичних, культурних та релігійних діячів, які творили історію Волині.

«Окрема секція наукової конференції присвячена волинським воїнам-Героям, які загинули за незалежність України. Значна кількість матеріалів подана про волонтерів, які від початку війни щоденно працюють на перемогу. Традиційно учнівська молодь цікавиться фольклорною та етнографічною спадщиною, зафіксовано десятки унікальних традицій, обрядів, пісенної творчості, легенд волинського краю», – додала Тетяна Михалюк.

Цьогоріч МАНівці також працювали над екологічними, гідрологічними, хіміко-біологічними проблемами Волинської області, відтак велика кількість тез представлена і з тематики «Сучасні природничі дослідження Волині». У секції інноваційних векторів розвитку Волинського краю представлені розробки у галузі комп’ютерних, технічних наук, матеріалознавства та економіки.

До обласних змагань з робототехніки ROBO-SUMO VOLYN 2023 долучилися 40 команд, які представляють Волинську МАН, заклади освіти міста Луцька, Володимирську, Ковельську, Торчинську та Ківерцівські громади. Змагання проводяться у двох категоріях: «Дистанційно-керовані роботи» та «Автономні роботи».

«Ці діти – технічна еліта нашої країни. Займатися робототехнікою зараз надзвичайно престижно і я впевнений, що в майбутньому вони стануть розробниками нових апаратів. Прикро, що війна накладає свій відбиток на творчість дітей, але я вірю що їхня діяльність буде пов’язана з мирними розробками, які будуть працювати задля поліпшення життя і розвитку нашої держави», – висловив упевненість Юрій Поліщук.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*