офіційний сайт

В ГОРОХІВСЬКОМУ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОМУ ІНТЕРНАТІ ВІДКРИЛИ ВІДДІЛЕННЯ ПАЛІАТИВНОГО ДОГЛЯДУ

Сьогодні нове відділення оглянули голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, очільник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко та народний депутат Вячеслав Рубльов.

В Горохівському психоневрологічному інтернаті нині перебувають 130 підопічних, серед яких і евакуйовані з інших регіонів. Відповідно до висновків медичної комісії щонайменше 15 пацієнтів із загальної кількості потребують паліативного догляду, оскільки мають важкі захворювання і потребують спеціалізованого медичного догляду. Раніше таких хворих з інтернату доставляли у найближчу лікарню. Тепер надання медичних послуг стало можливим в самому закладі.

«Нам вкрай було необхідно створити окреме відділення, щоб персонал міг якісно надавати допомогу. Ми звернулися до обласної ради та ОВА з проханням про виділення коштів на додаткових 10 працівників, які цілодобово чергуватимуть біля пацієнтів. Нам погодили, і ми розпочали облаштовувати відділення технікою, засобами, препаратами», – розповіла директорка інтернату Юлія Ковальчук.

За необхідним устаткуванням працівники інтернату зверталися у різноманітні закордонні благодійні організації. На їхні прохання відгукнувся фонд з німецького міста Медебах, який передав функціональні ліжка, приліжкові тумби, генератор, медичну апаратуру та інше. Ремонт у приміщенні проводили за кошти волинських благодійників та місцевих фермерів.

У відділенні облаштували цілодобовий медичний пост та три палати для пацієнтів. Вони розділені за складністю стану підопічного. Одна з палат для важких хворих, в якій встановлені багатофункціональні ліжка з протипролежневими матрацами, системою кардіомоніторингового спостереження та кисневим концентратором. Для забезпечення діяльності відділення у цьому році виділили 1,4 млн грн.

«Зараз перед нами стоїть нове завдання: знайти кошти та облаштувати в цьому закладі ліфт для маломобільних пацієнтів, – зазначив Григорій Недопад. – Я впевнений, що цей заклад, якість надання послуг у ньому стане прикладом для всіх інтернатів не тільки Волині, але й України», – підкреслив голова обласної ради. З нагоди відкриття відділення він передав для закладу телевізор.

«Міністерство соціальної політики пропагує відкриття таких відділень в інтернатних установах, адже це дозволяє працівникам надавати необхідну медичну допомогу своїм підопічним без перевезення їх у лікувальні установи. Вважаю, що це правильна практика, яку потрібно підтримувати», – зазначив народний депутат Вячеслав Рубльов.

Крім того, нардеп нагородив Юлію Ковальчук грамотою Верховної Ради України.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*