офіційний сайт

У ВОЛИНСЬКОГО ПОЗАШКІЛЛЯ – НОВІ МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ

Голова Волинської обласної ради та його заступники Юрій Поліщук і Григорій Пустовіт зустрілися з представниками польської фундації “Горді з Ельбльонга”. Йшлося про освітню та волонтерську співпрацю у сфері позашкільної освіти.

Потенційних партнерів Волинського еколого-натуралістичного центру представив заступник керівника цього обласного комунального закладу Володимир Пшибельський. Він розповів, що колектив центру напрацював багато програм, проєктів та грандів екологічного спрямування, які зацікавили організації з інших країн. Крім Сілезького регіонального Товариства друзів дітей, з яким уже існує угода про взаємодію, виявила бажання співпрацювати і польська фундація “Горді з Ельбльонга”.

Знайомство між двома організаціями відбулося завдяки Сергієві Радомському, волонтеру, який підтримує еколого-натуралістичний центр. Тепер же Президент “Гордих з Ельбльонга” Каміль Новак та волонтерка фундації Агнєшка Міхалак приїхали предметно ознайомитися з методами та практиками позашкілля в області.

Каміль Новак зауважив, що його організація, яка орієнтована на всебічних розвиток та змістовне дозвілля дітей і молоді, має фінансову підтримку уряду, оскільки в Польщі система позашкільної освіти представлена в основному приватними і дорогими закладами, а доступних бракує. Він зазначив, що був вражений наскільки розвиненим, різновекторним і якісним є мережа позашкілля в області, і це попри війну та фінансову скруту.

Григорій Недопад зазначив, що обласна рада приділяє значну увагу цьому освітньому сегменту. «Екологічний, туристичний, спортивний, патріотичний, мистецький, технічний – це далеко не всі напрямки нашої позашкільної системи, і ми постійно намагаємося додавати нові. Таким чином прагнемо відволікти дітей від телевізора і самозанурення у гаджети. Натомість пропонуємо альтернативу, аби молодь була здоровою, активною, психологічно та інтелектуально розвиненою і соціалізованою, а отже й підготовленою до сучасного життя», – пояснив голова Волиньради.

Президент фундації “Горді з Ельбльонга” Каміль Новак зазначив, що найперше хотів би перейняти досвід і модель українського самоврядування та навчати цьому польську молодь, адже своїм умінням сомоорганізації з перших днів великої війни українці вразили увесь світ. Окрім того, є інтерес до ужиткових ремесел, агрономіки, флористики, інших природничих напрямків, які у Польщі уже забуті, а також поєднання традиційного з інноватикою, – каже Каміль Новак.

Григорій Недопад запевнив, що обласна рада вітає обопільно корисне партнерство і усіляко сприятиме розвиткові двосторонніх взаємин. Тож, невдовзі між фундацією та еколого-натуралістичним центром буде підписано меморандум про співпрацю у сфері освітніх та волонтерських програм, проєктів з розвитку екотуризму та обміну досвідом між організаціями.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*