офіційний сайт

У ВОЛИНЬРАДІ МАЙБУТНІ ПОЛІТОЛОГИ ВИВЧАЛИ МІСЦЕВУ ПОЛІТИКУ

Зі студентами ВНУ, які опановують політологію, спілкувалися голова обласної ради Григорій Недопад, депутати Юрій Ройко та Андрій Бокоч.

Реформа місцевого самоврядування, переваги і виклики децентралізації, взаємодія між місцевими та центральними органами влади, вплив політичних партій на представництво громад у самоврядних органах, формування місцевої політики і стратегії розвитку громада, міжмуніципальне співробітництво, євроінтеграційні процеси, роль молоді у суспільних та політичних процесах – ці та інші питання обговорили представники волинського парламенту під час ознайомчого візиту студентів до обласної ради.

Очільник Волиньради Григорій Недопад детально розповів про одну з найголовніших реформ в країні – децентралізацію влади. «Реформа місцевого самоврядування – це найперше про можливість ефективного управління, бо на місцях краще, як у столиці, знають, які проблеми потребують першочергового вирішення. Друге – це якісні публічні послуги і їх наближення до людей: освіта, медицина, комунальні блага, поводження з відходами, соціальні та адміністративні послуги тощо. Це основа для довгострокового розвитку, яка привабить більше активного бізнесу, інвестицій, робочих місць, а отже й – надходжень та можливостей для зростання», – зазначив Григорій Недопад.

Він також зауважив, що завершити децентралізаційну реформу завадила велика війна. «Складно розмірковувати про місцеве самоврядування без грошей, без центральної влади, яка прагне децентралізації, та без прагматичного але творчого мислення. Вдосконалювати є що. Я переконаний, що після перемоги владний дуалізм вдасться подолати. Думаю, відбудеться і переформатування громад, оскільки окремі з них створювалися за принципом не економічної доцільності, а політичної необхідності. І, нарешті, обласні ради отримають свої виконкоми», – висловив він упевненість.

Про зміст і мету роботи обласної ради, її політичну структурованість, а також про діяльність постійних депутатських комісій предметно розповів депутат Юрій Ройко. Відповідаючи на питання він також зауважив, що присутність у найвищому представницькому органі краю 7 політичних фракцій, які тією чи іншою мірою конкурують між собою, усе ж не заважає консолідовано ухвалювати актуальні і важливі рішення в інтересах усієї волинської громади. Юрій Ройко також зазначив, що такою ж конструктивною є взаємодія обласної ради з депутатами Верховної Ради України, обраними від Волині.

Депутат Волиньради Андрій Бокоч зосередив увагу студентів на необхідності бути активними у суспільно-політичних процесах. «Чи є серед вас дотичні до громадських рухів чи політичних партій? Жодного. Але як майбутні політологи ви неодмінно повинні бути залучені до цього: ходити на зустрічі з усіма політичними лідерами, працювати у виборчих штабах, ставати громадськими помічниками депутатів. Усе це досвід, який знадобиться вам після завершення навчання», – стверджує депутат.

Професор кафедри політології Василь Бусленко, який супроводжував групу студентів, запропонував обласній раді співпрацю: «Використовуючи можливості кафедри можемо допомогти з аналітикою, дослідженнями, соціологією різних суспільно-політичних процесів. Студенти ж паралельно отримають практичне застосування своїх знань».

Григорій Недопад своєю чергою запросив майбутніх політологів відвідувати засідання сесій та депутатських комісій. «Децентралізація виявила гостру нестачу кадрів у місцевому самоврядуванні. Адміністрування, публічне управління, політологія – ці спеціальності, які конче потрібні вже сьогодні. Тому вчіться, розвивайтеся, бо завтра саме вам управляти громадами, регіонами. країною», – підсумував зустріч голова Волиньради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*