офіційний сайт

У ПОЛЬЩІ ЗВЕЛИ ПЕРШИЙ БУДИНОК ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ

Його мешканцями стануть вихованці Затурцівської спеціальної школи з числа сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які з початку великої війни знайшли прихисток у гміні Щебжешин Замостського повіту Люблінського воєводства. На входини запросили голову Волиньради Григорія Недопада та його заступника Григорія Пустовіта.

Ідея та реалізація задуму зведення будинку належить голові Фундації «Честь допомагати дітям» Пйотру Зигарскі. Він запевнив, що готовий прийняти ще півтора десятки малих волинян – дітей військовослужбовців і піклуватися про них аж до завершення війни. Заради цієї мети і постав окремий двоповерховий сучасний дім площею 200 квадратних метрів.

«Це житло ми побудували для українських діток, які бажають вчитися і жити на час війни в об’єднаній Європі. Ця малеча зі своїми наставниками прибула до нашого краю 1 березня 2022 року як біженці від війни, вони тимчасово вирішили поєднати свою долю з Польщею. Тут вони ходять до школи, тут знайшли друзів, тут хочуть розвиватися задля того, щоб після війни якнайкраще допомагати своїй Батьківщині. І щоб допомогти їм у цьому, ми вирішили збудувати найважливішу річ у житті кожної людини – їх власний дім, який у всі часи буде «мостом дружби та допомоги» між нашими народами. За величезної допомоги усіх людей доброї волі, докладаючи багато сил і засобів, нам вдалося збудувати такий дім», – наголосив Пйотр Зигарскі.

Голова обласної ради Григорій Недопад висловив щиру вдячність благодійникові та усім, хто долучився до реалізації його ініціативи. «З 24 лютого 2022 року ми бачили багато засмучених облич і дорослих, і дітей, які були змушені покинути свої домівки. І дотепер ми бачимо цей біль і розпач, коли до нас прибувають внутрішні переселенці з територій, де ведуться бойові дії. З лиця землі стараються цілі населені пункти, руйнуються будинки, українські родини втрачають своє житло. Однак, я вірю, що нам вдасться усе це відновити і відбудувати, і як сказав наш Президент Володимир Зеленський, усе це ми будемо робити спільно із нашими братами поляками, які першими подали нам руку допомоги», – наголосив він.

Голова Волиньради Григорій Недопад прибув на захід не з порожніми руками. Юним мешканцям новобудови він подарував портрети Лесі Українки вишиті на полотні. «Дорогі наші діти, це дуже символічний подарунок. Ви завжди повинні пам’ятати, що ви- українці, волиняни. А наша талановита землячка Леся Українка, яка є знаковою постаттю для нашої держави, нехай буде нагадуванням вам про це», – зауважив він.

На знак великої вдячності голові Фундації «Честь допомагати дітям» Пйотру Зигарскі Григорій Недопад подарував бойовий прапор 14-ї окремої механізованої бригади ім. князя Романа Великого, привезений з Куп’янська. «Просто так цей прапор не дарується людям, він дістається лише тим, хто заслуговує на це. А ці хлопці, які розписали цей стяг, я переконаний, збережуть Україну і переможуть ворога», – наголосив він.

На завершення присутні спільно помолитися за мир та підтримку усіх дітей в храмі Успіння Богородиці і Приснодіви Марії в Щебжешині. А також керівники Волиньради долучилися до висадки дерев поблизу нового будинку, як символу пам’яті та щирого добросусідства.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*