офіційний сайт

ТРАНСКОРДОННА СПІВПРАЦЯ – БІЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ ДЛЯ ГРОМАД І РЕГІОНІВ

Голова обласної ради Григорій Недопад взяв участь у круглому столі на тему: «Особливості правового регулювання вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві».

Дискусійну зустріч організовано парламентським Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за сприяння та підтримки Проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»). У зустрічі взяли участь депутати Верховної Ради України, урядовці, представники органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, вітчизняних і міжнародних організацій та експерти. Йшлося про стан і перспективи розвитку транскордонного та міжтериторіального співробітництва, проблемні питання участі органів місцевого самоврядування у міжнародних проєктах і програмах, а також шляхи удосконалення діючого законодавства у цій сфері.

Очільник підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування, народний депутат Віталій Безгін зазначив, що євроінтеграція найперше потребуватиме якісної взаємодії громад і регіональних влад з іноземними партнерами: «Побудова такої взаємодії буде пріоритетом у найближчі роки, саме тому нами утворено новий підкомітет з питань співробітництва територіальних громад і регіонів».

Голова новоутвореного комітету Олександр Аліксійчук розповів, що вже напрацьований і зареєстрований законопроєкт «Про транскордонне та муніципальне співробітництво», який розширить можливості громад, в тому числі і тих, які не є прикордонними, брати участь у програмах міжнародної підтримки. «Закон орієнтований на повоєнний час, але вже зараз ми повинні об’єднатися у стратегії держава – регіон – громада, аби узгодити куди рухатися, як розвиватися, на що зробити акценти і як усе це інсталювати у державну стратегію відновлення», – зауважив парламентар.

Прийняття згаданого законопроєкту, який стане каталізатором євроінтеграції України, щиро підтримав керівник проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» Габріель Абраган: «Міжтериторіальне співробітництво відкриває нові горизонти, дозволяє налагодити нові зв’язки і закласти основи для відбудови України. Це сприятиме інвестиційному клімату, підвищенню продуктивності і прозорості діяльності місцевої влади і прискорить економічний прогрес».

Як очільник найвищого представницького органу прикордонного регіону Григорій Недопад зазначив, що досі міжнародні партнерські стосунки кожна територія вибудовувала на власний розсуд, були труднощі з оцінювання ефективності цих зв’язків, а законодавство не розглядало транскордонне співробітництво як складову регіональної політики. «Під час війни співпраця громад і регіонів з іноземними партнерами зросла в рази, тому впорядкування можливостей налагоджувати стосунки на міжнародному міжмуніципальному рівні – надзвичайно актуальна потреба. Як і вдосконалення вітчизняного законодавства (в частині участі місцевого самоврядування у транскордонному співробітництві, запровадження прозорого механізму реєстрації об’єднань, які реалізовуватимуть проєкти співробітництва, погодження угод про співпрацю) та наближення його до законодавства ЄС. У підсумку це стане невід’ємною частиною і державної політики добросусідства, і регіональної політики та основою конкурентноспроможності територій», – впевнений Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*