офіційний сайт

СВЯТО ТИХ, ХТО ЗБЕРІГАЄ ІСТОРІЮ

Своє професійне свято колектив Волинського обласного краєзнавчого музею відзначив урочистою академією та презентацією етнографічної виставки «НаСтрої». Імпрезу присвятили одразу трьом датам – міжнародному Дню музеїв, всесвітньому Дню вишиванки та трагічній річниці примусової депортації кримськотатарського народу.

Від імені голови та депутатів обласної ради музейників привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. «В часи лихоліть ми переосмислюємо життя. Зараз, як ніколи раніше, усвідомлюємо важливість збереження коду нації для майбутнього і держави, і прийдешніх поколінь. А це не можливо зробити без збереження історичної пам’яті, а його, своєю чергою, – без вас. Людей, які часто за символічну заробітну плату ретельно збирають, детально досліджують і ревно зберігають національну історичну спадщину. Волинські музеї унікальні, я відвідую їх з великою цікавістю та гордістю. Вірю, що невдовзі настануть часи, коли в нашій країні професія музейників вважатиметься однією з найпрестижніших», – висловив сподівання Юрій Поліщук.

Він також нагородив подяками голови Волиньради співробітницю краєзнавчого музею Наталію Карабін та директорку художнього музею Зою Навроцьку, у якої сьогодні і професійне, і особисте свято.

Очільниця обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко зауважила, що цьогоріч свій професійний день колектив відзначає не як свято, а як підсумок рішень і змін як збирати і зберігати історію під час війни. Вона пригадала, як у день повномасштабного вторгнення, залишивши вдома родини і дітей, співробітники згуртувалися у намаганні врятувати музейні фонди від можливого плюндрування чи знищення агресором. «Ми згорнули основну експозицію, але невтомно шукаємо формати, аби музейне життя тривало. І нам це вдається, рік був наповнений виставковими подіями», – зазначила Оксана Важатко.

Підтвердженням цього є і нинішня експозиція. Це – заледве сота частина музейної колекції традиційного українського одягу кінця 19-го – початку 20-го століть, яку вважають однією з найкращих в Україні. Виставка демонструє різноманіття та, одночасно, унікальність національного вбрання і його елементів. Тут представлені зразки строїв і прикрас не тільки Волинського Полісся, а й Наддніпрянщини, Поділля та Галичини. Є також елементи національного вбрання кримських татар. Виставка діятиме упродовж трьох місяців.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*