офіційний сайт

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ВОЛИНІ: ВИЗНАЧЕННЯ ЦІЛЕЙ І ЗАВДАНЬ

Відбулося друге засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку області на період до 2027 року, участь у якому взяли депутати та заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт, керівництво ОВА і очільники її структурних підрозділів, а також консультанти зі стратегічного планування Волинського ресурсного центру у рамках проєкту «Актуалізація стратегій розвитку шести регіонів України» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Оновлення стратегічних і оперативних цілей та конкретизація завдань з огляду на широкомасштабне вторгнення та післявоєнне відновлення, а також синхронізація регіональної стратегії з державним перспективним документом розвитку – такою була мета чергового засідання робочої групи. У представленому проєкті змін до обласної стратегії визначено 5 стратегічних цілей, які були розроблені на підставі переліку викликів для регіону, а також аналізу його соціально-економічних параметрів.

Так, серед довгострокових пріоритетів визначено: підвищення конкурентоспроможності регіональної економіки (стимулювання інвестиційної привабливості, розвиток малого та середнього бізнесу, ефективна регіональна енергетика, зростання продуктивності агропромислового сектору, нарощення туристично-рекреаційних можливостей для сталого розвитку громад); розвиток людського капіталу та підвищення якості життя населення (створення умов для комфортного та безпечного проживання, підвищення спроможності органів державної влади та місцевого самоврядування на новій територіальній основі); розвиток інноваційної економіки (збільшення доданої вартості промислової продукції в секторах смарт-спеціалізації, розвиток інноваційної інфраструктури і людських ресурсів, «Цифрова трансформація»); розвиток транскордонного співробітництва (симулювання транскордонного співробітництва регіону та його інфраструктурне забезпечення); раціональне використання природних ресурсів, екологічна безпека, зменшення впливів та наслідків зміни клімату.

Під час обговорення проєкту змін до регіональної стратегії розвитку консультант зі стратегічного планування Маркіян Дацишин зауважив, що чи не найгострішою проблемою області є нестача людського капіталу, тож пропонує більше уваги у перспективному документі приділити збереженню та розвитку людських ресурсів. Одним зі способів здійснити це він називає повноцінну інтеграцію у громади внутрішньо переміщених осіб, забезпечення їх житлом та створення рівних умов для самореалізації. Його колега Любов Ропало вважає, що до окремих завдань слід підійти більш диференційовано. На думку експертки доцільно вирізнити розвиток сільських територій в частині їх транспортної доступності, розбудови систем централізованого водопостачання та каналізування, доступу сільських мешканці до адмінпослуг з розширенням їх переліку.

Актуалізацію стратегії розвитку Волині члени робочої групи сподіваються завершити у січні. Наступними етапами буде її громадське обговорення, погодження Мінінфраструктури та затвердження сесією обласної ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*