офіційний сайт

СПОРТИВНИЙ ЛІЦЕЙ НА ВОЛИНІ ПЛАНУЮТЬ ВІДКРИТИ ВЖЕ З 1 ВЕРЕСНЯ

Таке попереднє рішення ухвалили сьогодні на розширеній нараді під головуванням очільника обласної ради Григорія Недопада.

Комплексному розгляду цього питання передувала робоча поїздка минулого тижня голови Волиньради до Володимирського Центру освіти, на базі якого і було вирішено створити спеціалізований ліцей-інтернат з олімпійських видів спорту. Сьогодні ж за участі депутатів обласної ради, керівників профільних комісій та відділів апарату, очільників управлінь освіти та науки і молоді та спорту ОВА, а також представників Володимирської міської громади було обговорено деталі й досягнуто спільного бачення дій.

«Рішення про створення спортивного ліцею сесією обласної ради було ухвалено ще у 2021 році, під це були й асигнування, однак реалізувати задум завадила повномасштабна війна. Та все ж, ми повинні довести справу до логічного завершення. І зробити це так, аби процес реорганізації був максимально комфортним і для вихованців, і для педагогічного колективу, і для Володимирської громади», – зауважив Григорій Недопад. Він обґрунтував потребу тим, що через відсутність спеціалізованого освітнього спортивного закладу область втрачає перспективних спортсменів, оскільки вони їдуть навчатися в інші регіони, де такі інтернати створені. До прикладу у сусідній Рівненщині – їх два.

Позаштатна радниця голови Волиньради Людмила Плахотна зауважила, що законодавство передбачає можливість створення спеціалізованих ліцеїв за 4 напрямками: мистецькі, спортивні, наукові та військові. В області наявні лише два останніх спрямування. Між тим, попит на спеціалізовану якісну освіту великий, особливо у дітей із сільських територій.

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук зазначив, що у Володимирському Центрі освіти є спортивне відділення і достатня матеріально-технічна база, забезпечена коштом обласного бюджету. Відтак, рішення про створення обласного спортивного ліцею-інтернату саме на основі цього загальноосвітнього закладу є логічним. Йшлося також і про те, що у перспективі спортивний ліцей-інтернат може бути трансформований у фаховий коледж передвищої освіти.

Начальник обласного управління у справах молоді та спорту Олександр Хвіщук додав, що на території Володимирської міської громади розташовано дві дитячо-юнацькі спортивні школи, тож з кадровим забезпеченням тренерсько-викладацького складу новоствореного спортінтернату проблем не виникне.

Голова постійної бюджетної комісії Орест Маховський зосередив увагу присутніх на необхідності дотримання і бюджетного законодавства у процесі реформування, зазначивши, що фінансування спеціалізованого ліцею з обласного бюджету передбачає, що контингент учнів з інших громад області повинен бути не меншим за 70%.

У підсумку учасники наради ухвалили покроковий план дій, відповідно до якого до 1 червня цього року належить здобути ліцензію, укомплектувати тренерсько-педагогічний колектив, провести конкурсні відбори учнів для зарахування і вже з 1 вересня розпочати навчальний процес у новоствореному спортивному ліцеї.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*