офіційний сайт

СЬОГОДНІ ЗГАДУЮТЬ НЕВИННИХ ЖЕРТВ ВІЙНИ – ДІТЕЙ

З нагоди меморіальної дати у пристольний день в головному храмі області – Святотроїцькому соборі митрополит Луцький і Волинський Михаїл відслужив спеціальне богослужіння. Участь у ньому взяли віряни, а також представники влади.

Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії для нашої країни надзвичайно трагічний і болісний. На початку вторгнення у 2014 році росії в Україну загинуло 152 дитини, 146 – зазнали поранень. А вже під час великої війни за офіційними даними, які найпевніше суттєво відрізняються від дійсності, кривава і безжальна агресорка убила щонайменше 845 українських дітей, понад тисячу – дістали ушкодження та каліцтва. Тільки минулої ночі через ракетний терор загинула дворічна дівчинка, ще п’ятьох малюків поранено. Близько 400 дітей вважаються зниклими безвісти, а тисячі осиротіли.

У наслідок божевільних загарбницьких забаганок рашистської імперії близько 20 тисяч малих українців насильницьки депортовано, майже 2 мільйони дітей вимушено залишили рідні домівки, 500 тисяч з них виїхали за кордон. Дев’ятий рік поспіль через неспровоковану війну українські діти позбавлені радощів дитинства, а подекуди й базових потреб.

Сьогодні у спільній молитві волиняни згадали усіх дітей, які стали жертвами руйнівної агресії московської орди. У пам’ять про кожну загублену безневинну дитячу душу у саду біля храму вивісили кількасот дзвіночків як символ духовного зв’язку. За давніми віруваннями звучання ритуального дзвіночка прирівнюється до голосу Всевишнього, а простір, де його чутно – це впорядкований світ, котрий знаходиться під захистом Бога.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що путінська росія, позбавляючи українських дітей життя, домівок і дитинства, позбавляє Україну майбутнього: «Не залежно від дат обов’язок України і цивілізованого світу захистити право дітей на життя і мирне буття. Ті ж, хто спрямував агресію проти найнезахищеніших, мають бути суворо покарані».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*