офіційний сайт

СЛУЖБА КРОВІ, ВАКЦИНАЦІЯ ТА СПРОМОЖНА МЕРЕЖА – АНАЛІЗ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ МЕДИЦИНИ

Голова обласної ради Григорій Недопад, його заступник Григорій Пустовіт та очільник бюджетної комісії Орест Маховський взяли участь у роботі колегії управління охорони здоров’я краю.

Найперше Григорій Недопад подякував медичній спільноті за подвижницьку працю та зусилля у забезпеченні безперебійного функціонування системи охорони здоров’я області в надскладний для країни період. «Живемо у час подвійних викликів: триває війна, медична реформа також триває. Тому маємо адекватно реагувати на усі труднощі, включно з потенційними, аби робота усіх медустанов, чи то обласної комунальної власності, чи амбулаторій у громадах, була стабільною», – зауважив він.

Серед питань, винесених на розгляд, йшлося, зокрема, про стан та перспективи розвитку служби крові в області. Самозабезпечення населення донорською кров′ю та її компонентами є однією з важливих складових національної безпеки і в мирні часи. Сьогодні ж служба крові проходить надзвичайно напружений період у зв’язку з повномасштабною війною та пов’язаними із цим викликами, як от перебої з електропостачанням. Попри це волинські фахівці забезпечують компонентами крові не лише лікарні області, але й медустанови Донецького, Луганського, Криворізько-Херсонського напрямків. У 2022 році було прийнято понад 18,5 тисяч донорів, заготовлено майже 8,5 тис літрів крові, та 4,5 тис л плазми, – про це розповів керівник центру Юрій Кременець.

Під час обговорення чимало керівників медичних закладів порушували питання формування виїзних бригад для забору крові, аби донорам з віддалених територій не діставатися для донацій до Луцька та Володимира, де власне і здійснюється ця процедура. Фахівці ж служби крові наполягають, що при виїзних заборах надзвичайно високий відсоток відбракованої крові, оскільки час з моменту донації до переробки не повинен перевищувати 3 годин. Відтак, керівники лікарень пропонують зобов’язати громади передбачати в місцевих бюджетах кошти для централізованого підвезення донорів до пунктів здачі крові. Григорій Недопад пообіцяв винести цю ініціативу на найближче засідання Координаційної ради органів місцевого самоврядування.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт виступив із критикою пасивної позиції керівництва обласної служби крові щодо реорганізації Володимирського відділення центру, де утримуються кілька тисяч квадратних метрів площі, яка не використовується за призначенням. «Обласна рада, звісно, вирішить цю проблему, але є ризик, що це буде зроблено господарським способом. Однак, для служби крові є певні вимоги, нюанси. Тому від вас ми чекаємо пропозицій з варіантами», – звернувся посадовець до керівника центру крові.

Медична спільнота також проаналізувала проблематику проведення вакцинації населення та забезпеченість закладів охорони здоров’я імунобіологічними препаратами. Зазначалося, що не зважаючи на пандемію та війну, на Волині показники охоплення плановими щепленнями зберігаються на рівні минулих періодів, є вищими від середніх по Україні, але все ще не досягають рекомендованих ВООЗ -95%. Вакцинами від COVID-19 область забезпечена, однак цьогоріч з’явився дефіцит сироваток проти дифтерії і правцю, гемофільної інфекції та оральної від поліомієліту. Начальник управління охорони здоров’я Юрій Легкодух запевнив, що спільно з обласним лабораторним центром розроблено план з покращення у 2023 році доступності вакцинації для населення в умовах воєнного стану, в тому числі і для внутрішньо переміщених осіб.

Він також повідомив, що після проведених консультацій із районними військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування розроблено Проєкт спроможної мережі медзакладів Волинської області, який направлено на погодження до Міністерства охорони здоров’я України. У Проєкті визначено 4 госпітальних кластери у межах адміністративних районів: Володимирський, Камінь-Каширський, Ковельський та Луцький.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*