офіційний сайт

РОЗПОЧАЛА РОБОТУ 20-а СЕСІЯ ВОЛИНЬРАДИ

Присутні 59 з 64 депутатів. У порядку денному 65 питань.

Одним із перших депутати розглянули звіт голови Волиньради про діяльність за 2022 рік. Григорій Недопад зазначив, що з початком великої війни і депутатський корпус, і виконавчий апарат активно включилися у процеси збору та доправлення гуманітарної допомоги як військовим, так і цивільним, пошук та налагодження контактів з благодійними фондами та міжнародними партнерами, багато уваги приділялося питанням ВПО, які у переважній більшості знаходили прихисток в установах обласної комунальної власності.

У звіті також йшлося, що попри складний час злагоджено працювали і фракції, і депутатська спільнота в цілому. За цей період було проведено 8 пленарних засідань сесій, з яких – 7 позачергових. Явка депутатів становила 88%. Обласна рада розглянула 116 питань, підтримала 6 депутатських запитів, прийняла 114 рішень. Значна частина прийнятих рішень стосувалася обласних програм. Зокрема, внесено зміни до 9 цільових програмних документів, в тому числі і Регіональної програми підтримки учасників антитерористичної операції/ООС та членів їхніх сімей, підтримки тимчасово переміщених осіб; Програми матеріально-технічного забезпечення військових частин, правоохоронних органів, територіальної оборони, підготовки до оборони держави. Прийнято і 3 нових програми: туризму, транскордонного співробітництва та розвитку агропромислового комплексу.

У 2022 році обласною радою прийнято 12 важливих звернень: щодо відсічі московській агресії; звернення до білоруського народу; заборони діяльності в Україні політичної партії «Опозиційна платформа – За життя»; виключення державного підприємства «Волиньторф» з переліку об’єктів малої приватизації; заборону Української православної церкви московського патріархату; про роботу в. о. начальника Головного управління ДПС в області С. Лисеюка та інші.

У звітному періоді, попри воєнний стан, злагоджено працювали 10 профільних депутатських комісій. Проведено 61 засідання, на яких розглянуто 228 питань, з них на сесію обласної ради спрямовано 112. Окремі профільні комісії практикували виїзні засідання на базі бюджетних організацій.

Тривала робота і Координаційної рада при голові обласної ради. У 2022 році проведено 2 засідання цього консультативно-дорадчого органу, під час яких лідери органів місцевого самоврядування обговорювали проблемні питання очолюваних ними громад в умовах воєнного стану, напрацьовували пропозиції до Плану післявоєнного відновлення.

Упродовж минулого року депутатським корпусом приділялася значна увага питанням управління об’єктами, що задовольняють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст області. Російська агресія та воєнний стан спонукали приймати швидкі і нестандартні рішення. Обласна рада у співпраці з виконавчою гілкою влади сприяла створенню безпечних умов в обласних комунальних закладах (облаштування укриттів, обладнання їх автономними джерелами живлення, предметами першої необхідності тощо). Усіляко підтримувалися комунальні заклади, які виконують соціальну функцію. Упродовж року всі установи обласної комунальної власності функціонували належним чином. Більше того, акумулювавши зусилля і можливості влади, бізнесу, благодійних фондів та волонтерських організацій, громадськості, залучивши власні фінансові ресурси, більшість з них зуміли розвиватися в нових для себе умовах.

Протягом 2022 року до обласної ради надійшло 4220 документів від юридичних осіб та 88 звернень громадян (крім звернень про матеріальну допомогу). За характером питань – це соціальний захист, надання житла внутрішньо переміщеним особам, діяльність закладів освіти, охорони здоров’я, будівництво доріг тощо. Були й скарги щодо дій (бездіяльності) посадових осіб виконавчих органів влади та органів місцевого самоврядування. За результатами розгляду 63 звернення вирішено позитивно, окремі перенаправлялися за належністю.

Для надання одноразової грошової допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, за зверненнями до депутатів обласної ради, з обласного бюджету у минулому році використано понад 9,2 млн грн. Кошти виділялися на лікування, ліквідацію наслідків пожежі, вирішення соціально-побутових питань. Окремими депутатами були ініційовані колективні звернення (111 заяв). Усього у звітному періоді до голови обласної ради та обранців волинської громади із заявами про надання одноразової грошової матеріальної допомоги звернулося 888 осіб.

Звіт голови депутати затвердили 48 голосами, фракція ЄС участі у голосуванні не брала.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*