офіційний сайт

РЕКРЕАЦІЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ – ЕЛЕМЕНТ ЕМОЦІЙНОГО РОЗВАНТАЖЕННЯ

Туризм і рекреація – це те, що у практиці поширення досвіду на інші території, досліджували обранці волинської громади під час виїзного засідання дня депутата у Турійській територіальній громаді.

Найперше депутати відвідали урочище Криниця, відоме тим, де у серпні 1943 року воїни УПА героїчно здолали фашистських загарбників. На цьому місці минулоріч був реалізований проєкт «Коло калинове» – як зв’язок поколінь і символ незнищенності українського народу. Ідейним його натхненником був депутат облради Роман Микитюк.

«Калина- це символ України, який прогнозує вічне життя. Якщо ми не будемо шанувати наших сучасних українських Героїв, які сьогодні боронять нашу землю, не будемо вивчати героїчні сторінки нашої історії, у нас не буде майбутнього. І зв’язок поколінь, вочевидь, не припиняється – усі сто кущів калини, які були висаджені тут, прийнялися. Буде правильно поєднати живе і вічне: – живе – кущі калини, вічне- каміння, воно буде символізувати 12 апостолів, а також Триєдиного Бога. Тому ми доповнили це історичне місце, аби зберегти концепцію: вічне, святе, невмируще», – наголоси він.

Роман Микитюк також розповів про очищене життєдайне джерело, яке протікає неподалік, і яке невдовзі облаштують як рекреаційну зону з криницею, де всі охочі зможуть набрати цілющої води.

«Локація, стараннями нашого колеги – депутата обласної ради Романа Микитюка, з’явилася минулоріч. Але пройде 10 -15 років, і волиняни та гості нашої області будуть думати, що ця місцина була тут завжди. Наше завдання – підтримувати і розвивати цю ідею та надати цьому історично-важливому місцю статус загальнообласного рівня, аби надалі тут відзначались усі важливі державні свята, збирались люди, щоб пам’ять жила», – зауважив Григорій Недопад.

Роман Микитюк є також засновником відомого на Волині і далеко за її межами екопарку «Аміла», де надають повний спектр послуг з організації та проведення екскурсій та рекреації незайманою природою Турійщини.

«Плануємо відкрити музей пасічника у селі Літин під назвою «Літинська диканька» на місці 150-ти літнього польського парку. Тут будуть зведені стилізовані під давнину будиночки з можливістю проживання. У наших планах також відкриття ще трьох музеїв: етнографії, освіти та УПА. Будівлі на території громади ми вже підшукали, частина експонатів у нас також є, – поділився планами Роман Микитюк. – З початком повномасштабного вторгнення ми міркували чи відновлювати роботу. Місяців два працювали суто з переселенцями, поселяли їх та годували , однак пройшов час, і гості самі почали нам телефонувати з пропозиція відновити роботу. Екскурсії ми проводити безкоштовно, для наших людей це дуже потрібно, особливо для діток. Люди хочуть психологічного розвантаження, і таким чином ми даємо їм змогу подолати напругу на природі, у спілкуванні з тваринами, вивченні історії».

«Незважаючи на складні умови воєнного стану ви працюєте, робите все можливе, щоб привернути увагу волинян та гостей нашого регіону до минувшини, майбутнього і сьогодення. Враховуючи ваші амбітні плани, немає жодного сумніву, що туризм і рекреація в нашому регіоні розвиватимуться, а ці чудові та мальовничі місця вабитимуть все більшу кількість туристів», – резюмував очільник Волиньради Григорій Недопад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*