офіційний сайт

РЕФОРМУ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ ОБГОВОРИЛИ НА ЗАСІДАННІ ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ СЛІДЧОЇ КОМІСІЇ

На запрошення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів неефективної діяльності Державних агентств лісових, водних ресурсів, Держекоінспекції України, які могли призвести до зменшення надходжень до державного і місцевого бюджетів, участь у її засіданні в онлайн режимі взяли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт та очільник депутатської комісії з питань екології та раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко.

Серед питань порядку денного ТСК було й обговорення із залученням представників обласних рад питання реформування вітчизняної лісової галузі, зокрема створення державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України». Голова екологічної комісії Юрій Ройко констатував, що свою позицію Волиньрада висловила ще у вересні минулого року, прийнявши звернення до центральних органів влади з вимогою не допустити монополізації 158 лісгоспів в одному державному підприємстві із наступною трансформацією його в акціонерне товариство.

«Депутати одностайні в оцінці такої «реформи» – це злочин проти державного і народного лісу, бо веде до його приватизації, а населення зокрема і громади загалом не матимуть можливості користуватися ні лісом, ні його дарами, ні деревиною. І це при тому, що значна частина наших населених пунктів не газифіковані. В областях з високим залісненням, до яких належить і Волинь, лісгоспи є також і основними бюджетоутворювачами багатьох громад, а ще надають відчутну соціальну підтримку», – зауважив він.

Як з’ясувалося, уряд не лише не зважив на думку регіонів щодо способів реформування лісової галузі, а й має намір приєднати до АТ «Ліси України» також і комунальні лісогосподарські підприємства, про що вже оприлюднено відповідний законопроєкт. Попри те, що на Волині немає лісогосподарств такої форми власності, обласна рада підтримує протест решти регіонів, оскільки така законодавча ініціатива суперечить і Конституції, і ряду кодексів – цивільному, земельному та лісовому.

«Усі суб’єкти права власності рівні перед законом, а цим законопрєктом пропонується позбавити територіальні громади прав власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення, а також створені ними комунальні підприємства», – прокоментував ініціативу заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт. Він також зауважив, що до процесу реалізації державної політики у сфері лісових відносин неодмінно повинні бути залучені органи представницької влади. Це допоможе враховувати регіональну специфіку та приймати оптимальні управлінські рішення.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*