офіційний сайт

ПРИБУЖЖЯ: СПІЛЬНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Діловий форум громад Прибужжя відбувся за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах впровадження проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» та у партнерстві з Нововолинською міською територіальною громадою. Від імені Волиньради учасників привітав її очільник Григорій Недопад. У роботі форуму також взяли участь депутати обласної ради Андрій Бокоч та Юрій Сиротюк.

Залучити потенціал представників бізнесу, наукового середовища, громадського сектору і місцевих громад Прибужжя до налагодження партнерств задля сталого розвитку території, – таку мету ставили організатори. Нововолинський міський голова Борис Карпус зазначив, що громада входить у процес формування стратегії розвитку території, є також намір наповнити дієвим змістом місцеву програму підтримки підприємництва. «Сьогодні ми зібрали найактивніших представників бізнесу з наміром розпочати відвертий діалог про очікування і потреби ділового середовища, запропонувати ефективні інструменти розвитку, познайомити представників бізнесу з інституціями, програмами і фондами, які допомагають бізнесу розвиватися і досягати стабільності», – звернувся він до підприємців.

Голова обласної ради Григорій Недопад зазначив, що вугільна галузь нині переживає трансформацію, тож Нововолинській і прилеглим громадам, які були націлені на вуглевидобуток, слід переорієнтовуватися і шукати нове підґрунтя для сталого економічного розвитку території. «У вас є хороший старт: близькість кордону, розвинена транспортна інфраструктура, запрацював індустріальний парк, вам вдалося створити комфортні умови для підприємців і зацікавити релокований бізнес. Саме суб’єкти господарської діяльності, які створюють додаткову додану вартість, і визначають рівень конкурентоспроможності громади. Для стимулювання економічного розвитку громаді необхідно розбудовувати інфраструктуру, є сенс у створенні логістичних хабів, вантажних терміналів, особливо з огляду на перспективу відкриття тут іще одного міжнародного пункту пропуску. Варто працювати над залученням інвестицій, інновацій та нових технологічних рішень, створювати робочі місця і партнерства, налагоджувати співпрацю між громадами. Це і буде рушійна сила сталого місцевого економічного розвитку. У нас багато роботи. Але я вірю, що після перемоги у кожного буде можливість реалізувати свої ініціативи», – переконаний Григорій Недопад.

Під час панельних дискусій учасники форуму обговорили шляхи досягнення цілей сталого розвитку через призму активізації бізнесового потенціалу громад, інструменти для розвитку підприємництва Прибужжя та переваги вільної економічної зони в контексті законодавчого оновлення щодо цього. У ролі спікерів були залучені консультанти й експерти авторитетних у діловому середовищі інституцій, зокрема: проєктного офісу інновацій та цифровізації, Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес, Агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Фонду розвиту підприємництва.

Як підсумок у форматі групової дискусії та фокус груп учасники форуму напрацювали конкретні пропозиції до муніципальної програми підтримки підприємництва у Нововолинську.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*