офіційний сайт

ПРО ЗОНУ ЗАБРУДНЕННЯ, ПОДАТКИ, ПОВЕРНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ – ЗВЕРНЕННЯ ВОЛИНЬРАДИ

У ході нинішньої позачергової сесії обласна рада більшістю голосів вирішила звернутися до Президента, Верховної ради та Кабінету Міністрів України про підтримку проєкту Постанови ВРУ «Про встановлення мораторію на внесення змін до переліку населених пунктів віднесених до зон радіоактивного забруднення Чорнобильської катастрофи». Автори відозви – депутати облради Людмила Кирда та Орест Маховський.

«22 червня цього року на сайті Держагентства України з управління зоною відчуження було оприлюднено проєкт постанови Кабміну, в якому лише 3 з 166 населених пункти області залишаються у забрудненій зоні. Вся інша територія стала за один день «чистою», – з іронією сказала Людмила Кирда. – Така оптимізація зонування позбавить дітей безоплатного лікування, оздоровлення та харчування, це при тому, що лише кожна 4 дитина в цій зоні визнається здоровою. Нововведення також суттєво вплине на економічний та соціальний розвиток громад та призведе до зростання соціальної напруги в цих населених пунктах».

Співавтор відозви, депутат Орест Маховський також запропонував додати до адресатів цього звернення Держагентство України з управління зоною відчуження, як розробника проєкту відповідної постанови. «Адже, згідно з дорученням Кабміну, агенція власне й розробила проєкт та розмістила його на своєму офіційному сайті для громадського обговорення. І лише через декілька днів, коли громадськість висловила своє крайнє обурення стосовно цього , інформація була видалена з сайту без пояснень», – зазначив він.

Також більшістю голосів депутати обласної ради прийняли звернення до Верховної Ради України щодо відхилення законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю», ініційоване депутатом Віктором Галаном-Влащуком. У тексті відозви обранці волинської громади вказують на те, що цей проєкт закону розроблений без урахування пропозицій зацікавлених осіб, адже він матиме зворотній ефект: будуть ліквідовані тисячі вже створених робочих місць, зайнятих людьми з інвалідністю, та припинять свою діяльність 300 підприємств громадських організацій осіб з інвалідністю. «Зазначеним законопроєктом вилучаються норми, які визначають діяльність держави в частині відношення до людей з інвалідністю, зокрема щодо виявлення та усунення перепон і бар’єрів, які перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб у праці, безбар’єрному доступі до об’єктів громадського та цивільного призначення, транспортної інфраструктури, дорожнього сервісу та зв’язку, закладів освіти, культури, фізичної культури і спорту, інших», – йдеться у зверненні.

Підтримане радою й звернення до Президента України щодо ветування Закону № 8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», співавторами якого є депутати Віктор Олійник та Людмила Кирда. Обранці висловлюють занепокоєння, що передбачені цим законом зміни до Податкового кодексу та інших законів України, фактично знищать систему підтримки і розвитку малого та середнього бізнесу, яка діє з початку війни. «У разі підписання цього Закону тисячі підприємців, особливо з числа внутрішньо переміщених осіб, будуть змушені припинити підприємницьку діяльність, ліквідувати робочі місця, що неминуче призведе до збільшення витрат на їх підтримку та утримання з державних соціальних фондів, які фінансуються за рахунок платників податків», – висловлюють стурбованість депутати облради.

Обласна рада також звернеться до ВРУ, Кабміну та Міністерства фінансів України щодо недопущення обмежень повноважень органів місцевого самоврядування. Автор документу, голова бюджетної комісії облради Орест Маховський пояснив, що йдеться про відновлення повноважень органів місцевого самоврядування обласного та районного рівня, частково обмежених під час дії воєнного стану. Він також зауважив, що у міжсесійний період за посередництвом народних депутатів від Волині та депутатів облради були направлені відповідні клопотання на Мінфін та профільний комітет Парламенту та отримані відповідні роз’яснення, виходячи з яких Волиньрада звертається до очільників вищих органів влади із вимогами: відпрацювати єдині підходи до реалізації бюджетних повноважень, які повинні базуватися виключно на нормах Конституції України, Бюджетного Кодексу України та чинному законодавстві з питань місцевого самоврядування, а також прийняти відповідні нормативно-правові акти з метою повернення органам місцевого самоврядування обласного та районного рівня, які не перебувають в окупації чи оточенні та щодо яких Верховна Рада України не прийняла відповідне рішення, повноважень щодо розгляду та затвердження місцевих бюджетів, внесення змін до них, а також затвердження місцевих програм.

Без дискусій обласною радою підтримана відозва до Верховної Ради України авторства депутатів Юрія Ройка, Романа Чорненького та Любові Серби щодо недопущення прийняття законопроєкту № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Підтримуючи звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Голови Верховної Ради України, обранці волинської громади висловлюють стурбованість черговою спробою легалізації в Україні так званих “одностатевих шлюбів” під виглядом реєстрованих партнерств, передбачених цим проєктом Закону. «Висловлюємо категоричну незгоду з ухваленням цього чи подібних законів, які неминуче призведуть до агресивного нав’язування гендерної ідеології всьому суспільству і загрожуватимуть адекватній демографічній політиці в час національно-визвольної війни, – йдеться у зверненні Волиньради. – Закликаємо висловити свій одностайний протест і захистити націю від посягання на її високі моральні цінності, осередком яких є родина і діти, а отже, майбутнє України як національної держави. Вимагаємо від органів вищого державного управління не допустити розгляд проєкту ЗУ «Про інститут реєстрованих партнерств» та запровадження інституту цивільних партнерств в Україні».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*