офіційний сайт

ПРІОРИТЕТ – НАВЧИТИ ГРОМАДИ ПРОЄКТНОМУ І КЛАСТЕРНОМУ МЕНЕДЖМЕНТУ

Про ці та інші питання йшлося під час засідання постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

Потреба у проведенні тренінгів з підготовки та написання проєктів для представників громад задля можливості здобуття грантів за Програмою транскордонного співробітництва Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027» уже була предметом розгляду профільної комісії обласної ради. Тоді комісія рекомендувала структурним підрозділам ОВА організувати серію навчань для фахівців громад з проєктної діяльності.

Директорка департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму ОВА Вероніка Бальбуза повідомила, що перший тренінг з можливостей співпраці по проєктах Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027» буде організовано партнерами з USAID «ГОВЕРЛА» уже 23-24 березня. А 3 квітня навчальний семінар для громад проведуть представники секретаріату Програми транскордонного співробітництва. Запрошення на участь у тренінгах надіслано в усі територіальні громади. Голова комісії Юлія Вусенко зауважила, що варто проконтролювати залученість громад, оскільки надзвичайно важливо, аби якомога більша кількість територій отримала знання та шанс на здобуття грантових коштів.

Заслухали депутати й інформацію про діяльність Волинської агенції регіонального розвитку (АРР). «Вдало побудована робота Агенції регіонального розвитку – це дуже важливий фактор для розвитку громад. Саме тому комісія з питань міжнародного співробітництва та інвестицій і клопоталася про перезавантаження цієї формації. І зараз важливо зрозуміти наскільки успішно це відбулося», – зазначила голова постійної комісії Юлія Вусенко.

Виконувачка обов’язки керівника АРР Валерія Гончаренко розповіла, що уже напрацьовано положення, штатний розпис та план роботи організації, їх, відповідно до процедури, повинні затвердити члени наглядової ради та співзасновники. Роботу планують провадити за 3 напрямками – інвестиційна, грантова діяльність та взаємодія з громадами. Вже у розробці – інноваційний агрокластер «Західне Полісся», до якого увійшли 14 громад. За її словами, у рамках цього проєкту будуть проведені дослідження ресурсного і трудового потенціалу та сформовано інвестиційний паспорт, який визначатиме яке підприємство і на якій території варто створювати, загалом планується побудова 10 переробних заводів. Вона також зазначила, що досягнуто домовленостей з ЛНТУ про відкриття піврічного навчального курсу з кластерного менеджменту для представників громад. Агенція також має намір запровадити супровід грантової діяльності громад. Валерія Гончаренко розповіла, що до кінця року АРР планує напрацювати великий портфель проєктів обсягом щонайменше 50 млн доларів.

Очільниця комісії Юлія Вусенко вважає доречним щорічний звіт перед облрадою про результати діяльності Агенції, оскільки вона фінансуватиметься з обласного бюджету. Валерія Гончаренко запевнила, що організація працюватиме прозоро та звітуватиме двічі на рік. Невдовзі ж буде проведена публічна презентація Агенції з графічним представленням плану дій.

Члени депутатської комісії також намагалися з’ясувати порядок перетину кордону депутатами місцевих рад. «Багато депутатів місцевих рад запрошені на конференції, інші міжнародні заходи, а як законно виїхати за кордон вони не знають. Чіткої процедури немає, натомість є законодавча колізія», – обґрунтувала запит на роз’яснення голова депутатської комісії.

Посадовці ОВА зазначили, що відповідна урядова постанова не дає конкретного алгоритму дій, але на практиці доведено, що перетинати кордон депутати мають право лише у депутатських справах, маючи при цьому запрошення, а також розпорядження про відрядження голови відповідної ради, попри те, що депутати не перебувають у трудових відносинах з органом місцевого самоврядування, оскільки виконують депутатські повноваження на громадських засадах, знадобиться також і наказ про відрядження за основним місцем роботи. Члени комісії рекомендували оприлюднити ці вимоги на широкий загал.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*