офіційний сайт

ПІДНОСИМО РОБІТНИЧІ ПРОФЕСІЇ НА П’ЄДЕСТАЛ: КОЛКІВСЬКОМУ ЦПО – 60

До ювілейної дати у Колківському центрі професійної освіти приурочили одразу три події: міжнародний форум з підсумків україно-естонської співпраці, відкриття першого в Україні музею, присвяченого 80-ій річниці Колківської повстанської республіки, та музею історії самого освітнього закладу.

На урочистості прибули народна депутатка України Ірина Констанкевич, депутат Волиньради, очільник бюджетної комісії Орест Маховський, представники місцевої влади і громади, керівники закладів професійної освіти області, роботодавці, науковці-музейники. Не зважаючи на війну, здолавши багато сотень кілометрів, з кількатонним вантажем підтримки та в українських вишиванках приїхали й естонські партнери – керівники закладів професійної освіти з Олуствере і Талліна.

Директорка Колківського Центру професійної освіти Людмила Панасюк розповіла, що за 7 років партнерства естонські колеги допомогли з комп’ютерним оснащенням центру, обладнали професійною технікою навчально-практичні майстерні для кухарів та кондитерів, надали спортінвентар. З їхньою допомогою були осучаснені навчальні програми, викладачі і студенти пройшли кілька етапів практики, щороку беруть участь у міжнародному конкурсі з оранки, який традиційно проходить в Естонії, а також фестивалі продовольства. «Та найголовніше – естонські друзі допомогли нам змінити філософію: усе найкраще – в учневі, важлива не лише якість освіти, а й естетика освітнього середовища, і третє – це збереження історичної пам’яті. Усі ці роки ми змінювали свій освітній простір, включно з укриттям у стилі повстанської криївки, але жодного разу не перерізали стрічку. Сьогодні цей день настав», – зазначила Людмила Панасюк, оголошуючи відкриття музею Колківської республіки.

Вона зауважила, що музей не аматорський, він офіційно зареєстрований. Формуванню експозиції передували роки пошукової і дослідницької роботи, тісної взаємодії з науковцями та музейниками. «Це наш внесок у відновлення історичної пам’яті, яку десятиліттями намагалися стерти», – стверджує Людмила Панасюк. Другий музей присвятили 60-річній історії закладу профтехосвіти. «Ми також презентуємо 6-ти томний літопис нашої освітньої установи. Далі буде, готуємо 7-ий том, він буде присвячений нашим естонським друзям», – запевнила директорка центру.

Народна депутатка України Ірина Констанкевич, яка роками відстоювала ідею створення музею Колківської повстанської республіки, зазначила, що ця подія буде вписана не лише в історію великої війни, а й в історію миру. «Тут, на Волині, зафіксована точка сили, яка дає нам віру у неминучу перемогу і над цим окупантом. Про цей музей мріяли не лише волиняни, і він з’явився завдяки вам. Моя безмежна вдячність колективу і персонально директорці Людмилі Панасюк. Девіз її життя – самовіддана і натхненна праця. Спасибі за те, що творите історію свого закладу, громади, держави», – висловила вдячність парламентарка.

Від імені голови обласної ради та депутатського корпусу зі знаменними подіями – відкриттям музеїв та 60-річчям закладу привітав колектив голова бюджетної комісії Орест Маховський: «Дякую, що інвестуєте в наших дітей, в наше майбутнє, що підносите на новий рівень професійну освіту, яка сьогодні стає локомотивом національної економіки, особливо в період відбудови нашої країни. Інвестиції в людський капітал – найважливіші, вони гарантують найбільшу віддачу. Дякую за той темп і той драйв, які демонструє ваш колектив. Всі завдання, які ви ставите перед обласною радою, іншими органами влади, ми намагаємося оперативно вирішувати. Та найголовніше, що ви ефективно, раціонально все це використовуєте. Ми побачили безпечні і комфортні укриття, добротне освітнє середовище, чудові музеї і надихаючі перспективи розвитку. Хочу повідомити, що Колківський центр професійної освіти урядовою постановою визначено єдиним на Волині та одним з дев‘яти закладів профосвіти в Україні, на базі якого буде створено Центр професійної досконалості. Проєкт реалізовуватиметься за співфінасування Європейського банку і передбачає понад 6 мільйонів євро задля вашого вдосконалення. З чим вас і вітаю!». Орест Маховський також вручив почесні грамоти та подяки обласної ради керівникові центру та педагогічним працівникам.

Директор Олустверської школи обслуговування і сільської економіки Естонії Арнольд Пастак запевнив: партнерські проєкти закінчаться, а дружба між освітніми закладами залишиться, не охолоне тепло людських стосунків. «Свого часу нам теж допомогли переосмислити і докорінно змінити галузь професійної освіти. А тепер ми хочемо показати вам, що є інші можливості», – зазначив він. «Головне – надія, без неї майже нічого не можливе. Я дуже сподіваюся, що ми, естонці, дали вам цю надію. Ми віримо у вас і віримо в Україну», – додала директорка Таллінської професійної школи Меелі Калдма.

Більше світлин за посиланням https://photos.app.goo.gl/skZdE1hNoP4QEYjb7

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*