офіційний сайт

«ПАТРІОТІВ НЕ БРАКУЄ, НЕСТАЧА МІСЦЯ І КОШТІВ», – ДИРЕКТОР ВІЙСЬКОВОГО ЛІЦЕЮ.

Голова Волиньради Григорій Недопад відвідав Ковельську філію обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. У робочій зустрічі також взяли участь заступник голови Григорій Пустовіт, очільник Ковельської райради В’ячеслав Шворак та начальниця місцевої райвійськадміністрації Ольга Черен.

Предмет розмови – підготовка до нового навчального року. І цей процес дуже не простий, – стверджує директор ліцею Павло Боснюк. Широкомасштабна війна не вплинула на кількість охочих здобувати військовий фах, навпаки – цьогоріч на одне місце претендує більше 3 абітурієнтів. «Подали документи понад 1350 юнаків і дівчат з різних областей, в тому числі й тимчасово окупованих територій. 70% дітей – з сільської місцевості. Потужності ліцею дозволяють зарахувати на навчання лише 390 курсантів. Це при тому, що серед абітурієнтів більше 320 осіб пільгових категорій, які мають першочергове право на вступ. І це тільки діти загиблих і тих, хто сьогодні воює, я не кажу про сиріт, талановиту молодь та внутрішньо переміщених осіб, у яких також є прерогатива», – розповідає Павло Боснюк.

Поки у навчальному корпусі тривають вступні іспити, поруч розгорнуто масштабний будівельний майданчик. Директор ліцею розповідає про другий свій великий клопіт. В одному з житлових корпусів взялися перекладати аварійні водо- та тепломережі. Але щойно почали, як виявили значно серйозніші проблеми: з’ясувалося, що причина поширення грибка в приміщенні не тільки діряві труби. Зведена у 80-их будівля була поставлена на підмурівок з червоної цегли і без жодної гідроізоляції, тож постійно всотує вологу, а пліснява дісталася ледь не горішніх поверхів. Відтак, знадобиться капітальний ремонт і утеплення. 2 мільйонів гривень, які у ліцеї заощадили під час дистанційного навчання і планували спрямувати на ремонт мереж, критично мало. Тож Павло Боснюк просить підтримки з обласного бюджету і з запитом на 10 мільйонів гривень ще у червні вже звертався до розпорядника коштів – ОВА, але результату поки нема.

«Наш освітній заклад належить до тих небагатьох, де майже немає випадкових здобувачів освіти. Його молодь обирає дуже свідомо, більше половини наших випускників продовжують навчання у військових вишах. А у найближчі десятиліття в нашій країні професія військового буде однією з найзатребуваніших», – переконаний Павло Боснюк. І додає: якщо відремонтувати ще один житловий корпус, який зараз пустує і має такі ж проблеми, що й попередній, то кількість курсантів цілком реально ще цього навчального року збільшити на 160 осіб. Справа лише за фінансуванням, каже Павло Боснюк, і обіцяє, що у разі виділення фінансування завершить роботи на обох об’єктах до початку опалювального сезону.

Голова обласної ради Григорій Недопад певен, що пропозицію директора ліцею неодмінно варто підтримати. «Ми негайно розпочнемо консультації з облвійськадміністрацією, і я впевнений, що рішення знайдемо. Більше того, вважаю за можливе залучити до фінансування цього проєкту і громади, адже і їхні діти теж тут навчаються. Днями я запланував засідання Координаційної ради органів місцевого самоврядування нашої області, і це питання буде одним з головних у порядку денному. Переконаний, що більшість самодостатніх громад погодяться підтримати дітей, які, наслідуючи своїх батьків, хочуть обрати шлях воїна», – висловив сподівання Григорій Недопад.

Своє сприяння у вирішенні питання розширення матеріально-технічної бази Ковельської філії військового ліцею пообіцяли і очільники місцевої райради та райадміністрації.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*