офіційний сайт

ОПЛАТКОВА ЗУСТРІЧ В УКРИТТІ: У ЛУЦЬКУ – ПЕРЕДРІЗВЯНИЙ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ВЕЧІР

Традиційну оплаткову зустріч напередодні різдвяно-новорічних свят організовано з ініціативи Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку. Вдруге вона відбулася в укритті. Серед запрошених був і заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Святвечір або ж Вігілія і в Польщі, і в Україні – це спільна сімейна вечеря. Особливий звичай цього дня – ділитися з присутніми традиційним прісним хлібом – оплатком. Розділяючи його, просять пробачення і обмінюються взаємними зиченнями на наступний рік.

Першим до присутніх звернувся Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Славомір Місяк, який висловив сподівання на краще майбутнє для обох країн. «Цьогоріч українці вперше будуть святкувати Різдво разом із нами – 25 грудня. Мені хотілося б побажати кожному спокою, миру, здоров’я та оптимізму, – підкреслив Консул. – Проте багато із вас будуть турбуватися за рідних, за майбутнє країни, своїх дітей та захисників, більшість з яких борються за свою батьківщину в жахливих умовах фронту. Збираючись за святковим столом, ми будемо молитися за воїнів, бо вони на стороні світла».

Григорій Пустовіт доєднався до щирих побажань та висловив вдячність польському народу за підтримку та розуміння. «Наші воїни ризикуючи своїм життям, зупиняють безжальну орду. Історія, на жаль, повторюється. Окупанти, які поневолювали український та польський народи, знову посягають на вільні держави. Наші спільні сила, воля і віра стануть підґрунтям перемогти це зло і разом розбудовувати наші держави у мирі і злагоді».

Ординарій Луцької дієцезії, єпископ Віталій Скомаровський освятив оплатки, якими зі щирими побажаннями обмінювались гості.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*