офіційний сайт

НЕБЕСНИЙ ФОТОГРАФ: ВІЙНА КРІЗЬ ПРИЦІЛ І ОБ’ЄКТИВ

В Музеї сучасного мистецтва Корсаків відкрилася пам’ятна виставка фоторобіт воїна і ковельського активіста Максима Бурди, який загинув у січні цього року під Бахмутом, посмертно нагороджений орденом «За мужність». Участь у презентації взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

«Фотограф» – такий позивний обрав Максим, вступивши до лав ЗСУ. Це була його професія до повномасштабної війни. У перший її день, 24 лютого, він пішов боронити країну, попри те, що був комісований. Ніс службу у складі 3-ї Окремої Штурмової Бригади, славився тим, що філігранно наводив артилерію, вправно керуючи БпЛА.

Навіть перебуваючи на передовій, під постійними обстрілами, у надважких умовах Максим не полишив свого захоплення і через світлини документував непрості емоції війни, побут, навчання, портрети своїх побратимів. Створив Телеграм-канал «Military photographer», присвячений воєнній фотографії, і отримував безліч пропозицій організувати персональні виставки у різних містах України. Проте цю мрію Максим Бурда планував втілити після перемоги, але героїчно загинув за кілька днів до свого Дня народження.

Цю мрію здійснили рідні – мама і кохана дівчина Марія. Вони сформували в експозицію близько 200 робіт Максима і в пам’ять про нього демонструють її у різних містах України. Хронологічно світлини поділяються на ті, які були зроблені впродовж 2022 року, під час навчання, військового злагодження та впродовж січня 2023 року, коли Максим почав виконувати бойові завдання під Бахмутом.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт зазначив, що війна мине, але пам’ять про героїв, небесних і сущих, залишиться, в тому числі і у світлинах Максима Бурди. «Молодий, вродливий, талановитий, йому б жити, творити, будувати щасливе майбуття, але все це відібрала війна. Небесний фотограф… А скільки ще небесних філософів, вчителів, водіїв, лікарів, художників, людей різних професій, які віддали своє життя, щоб Україна жила, жив її народ. Сьогодні увесь світ пишається українцями завдяки таким, як Максим і його побратими. І саме таких людей він показав на своїх фото.- це цвіт нації. І ми повинні бути вдячні за їхній щоденний героїзм і подвиг, часто ціною життя», – звернувся до присутніх Григорій Пустовіт.

В Музеї сучасного мистецтва Корсаків виставка триватиме до 30 липня. Фотороботи Максима Бурди можна буде придбати, частину коштів буде перераховано благодійному фонду «Янголи Азову».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*