офіційний сайт

НАУКА – ЦЕ ЦІКАВО: БЛИЗЬКО ТИСЯЧІ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ ЗІБРАВ НАУКОВИЙ ПІКНІК

Розваги по-науковому приурочили до Дня раціоналізатора та винахідника. Пізнавальний захід відвідав і заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Цього дня Театральний майдан нагадував велетенську експериментально-випробувальну лабораторію. Майстер-класи, воркшопи, практикуми, для любителів історії – квест ТУТ_луцько з Лесею. Кожен охочий, не залежно від віку, мав нагоду перевірити закони фізики й хімії, покерувати міні-автомобілями та роботами, випробувати технічні новинки і навіть врятувати людину, тренуючись на манекені робити штучне дихання, або ж дати своє перше інтерв’ю. І охочих не бракувало – студенти, школярі, їхні батьки і просто перехожі, а учні обласного ліцею імені Героїв Небесної сотні прийшли цілим курсом.

Усе це науково-пізнавальне різноманіття влаштували обласні комунальні заклади – Центр позашкільної освіти та Волинський осередок Малої академії наук, а також два волинських університети – ВНУ та ЛНТУ. Особливий гість – столичний Музей науки України, який презентував наукове шоу та майстерню ідей.

Очільниця Центру позашкільної освіти і депутатка обласної ради Оксана Філіпчук зазначила, що Науковий пікнік – не тільки нагода просто пояснити складні речі, це і підтримка людей, які впроваджують нові технології, формують інтелектуальний та інноваційний потенціал країни. «День винахідника і раціоналізатора поєднує людей різних професій і спеціальностей, але всі вони обов’язково наділені рідкісним даром творчості, почуттям нового, вмінням розширити межі звичного, вийти за рамки стереотипів. Винахідник і раціоналізатор – не професія, а покликання», – переконана вона.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт з приємністю і подивуванням відзначив масовість відвідувачів, а ще наголосив на важливості таких заходів. «Тут усвідомлюєш, що освіта може бути цікавою і надихати. Тут не подають теорію, а захоплюють, розважають, розкривають таємниці, демонструють, що наука буквально всюди. І дуже ймовірно, що хтось серед присутніх сьогодні у недалекому майбутньому обере наукову діяльність своєю професією. Тому пізнавайте, випробовуйте, експериментуйте, рухайте цей світ вперед, творіть. Бо творчість – це головна ознака гармонійного розвитку особистості, а технічна творчість – це рушійна сила прогресу. А він буде основою відновлення нашої країни після перемоги над агресором», – зазначив Григорій Пустовіт.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*