офіційний сайт

«НАДІЯ ВДАЛИНІ ВІД ДОМУ»: 15 ІСТОРІЙ БІЖЕНЦІВ ТА ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

В обласному центрі Волині презентували виставку-інсталяцію історій тих, хто через російську агресію змушений був починати життя з чистого аркушу віддалік від рідного дому. Захід приурочили до запровадженого ООН Всесвітнього дня біженців, який щорічно відзначається 20 червня.

Участь у відкритті експозиції взяли заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Оксана Гобод та родини переселенців.

Проєкт ініціював благодійний фонд «Рокада» – виконавчий партнер Агентства ООН у справах біженців. Регіональна координаторка фонду на Волині Ірина Корольчук розповіла, що «Рокада» вже два десятиліття опікується підтримкою біженців. «З початку повномасштабного вторгнення ми також долучилися до підтримки територіальних громад, які приймають внутрішньо переміщених осіб. Надаємо соціальну, психологічну та благодійну допомогу, тобто речі першої необхідності, для тих, хто прибув на Волинь з однією валізою, а то й без неї…», – розповіла представниця благодійного фонду.

Серед 15-ти напіввідкритих валіз, які експоновані на виставці, є й порожні, а з інших видніються речі, які люди встигли взяти з собою, похапцем покидаючи рідні домівки та тікаючи від війни – це документи, ключі, дитячий одяг та іграшки, ліки і Біблія. Інсталяції супроводжують 15 історій та фото біженців і внутрішніх переселенців, які пройшли шлях від однієї валізи до успішної інтеграції. Вимушені переселенці з Київщини, Донеччини, Херсонщини, або ж біженці з Афганістану чи Сирії, які як ніхто інший знають, наскільки важко починати життя спочатку.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт у своєму виступі подякував організаторам виставки та наголосив, що подібні заходи спонукають кожного із нас пам’ятати про милосердя, благодійність, любов, увагу та турботу про ближнього. «Слово біженець для нас було дуже далеким і не пов’язаним із Україною, однак у 2014 році ми побачили перших українських біженців і переселенців, а у 2022 році з початком великої війни – це явище стало масовим. Майже 78 тисяч людей зі сходу та півдня прибули на Волинь, тікаючи від бойових дій, а тепер і рятуючись від рукотворної повені після підриву Каховської ГЕС. Ці валізи дуже промовисті, бо належать не мандрівникам, а тим, хто був змушений втікати від війни та рятувати своїх дітей. На жаль, чимало й тих, хто не зміг цього зробити… Та попри все мусимо жити, дбати про майбутнє дітей та своєї країни. А ЗСУ звільняють нашу землю, щоб усі змогли повернутись у свої домівки та до мирного життя»,- наголосив він.

Лучани також мали змогу переглянути виставку малюнків, створених дітьми з внутрішньо переміщених сімей та відвідати локацію психологічної підтримки. Для учасників заходу фахівці БФ «Рокада» влаштували сеанси групової арт-терапії та індивідуальні консультації з інтеграції вимушених переселенців.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*