офіційний сайт

НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРОЄКТ «МЕБЛЕВЕ ЕКОНОМІЧНЕ ДИВО»: ПЕРСПЕКТИВИ І ВИКЛИКИ

Голова постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко взяв участь в онлайн-обговоренні на тему: «Вплив індустрії продукції з деревини та меблів, індустріальних парків на розвиток місцевих громад Рівненщини та Волині».

Круглий стіл організовано Всеукраїнською ініціативою «За ринок деревини», у ньому також взяли участь лідери громад, експерти деревообробної та меблевої галузей, фахівці із залучення інвестицій.

Координатор Всеукраїнської ініціативи «За ринок деревини» Юрій Дюг окреслив потенціал розвитку індустрії продукції з деревини та меблів. За його словами, розширення галузі багаторівневої деревообробки, зокрема, виготовлення будівельних конструкцій, меблеве виробництво, паперова промисловість тощо, а також експорт обробленої деревини з високою додатною вартістю – це неабияка перспектива і для громад, і для бізнесу, і для національної економіки загалом. Він запевнив, що ініціативу детально обговорено з парламентарями та урядовцями і її схвалено на державному рівні. А деревообробне і меблеве виробництво внесено до ТОП-6 перспективних галузей, які Україна пропагує на міжнародних ринках.

Зазначалося, що у процесі розвитку індустрії деревини велика роль відводиться місцевим громадам. Суттєво розширити свої економічні можливості вони зможуть, створюючи меблеві та деревообробні індустріальні парки і промислові зони з подальшою їх кластеризацією, залучаючи таким чином інвесторів. Визнавалося, що робота ця тривала і системна. А для реалізації перспективи загалом потребуються реформації деревообробної, меблевої та лісової галузей.

Під час обговорення питання Юрій Ройко погодився, що деревообробна індустрія може стати однією з пріоритетних галузей національної економіки та експорту, особливо, зважаючи на втрату потужностей металургії через війну. «Волинь – одна з базових, ресурсних областей лісогосподарської галузі держави. У багатьох громадах деревообробні підприємства є бюджетоутворюючими і часто єдиними роботодавцями. Тому, безумовно, ринок переробки деревини – один з головних напрямків соціально-економічного розвитку краю».

Однак, він зауважив, що меблеве економічне диво неможливе без високопродуктивного, екологічно стійкого лісу, а лісова галузь дійсно потребує модернізації. І саме ця реформа повинна стояти в основі розвитку індустрії деревини. «На сьогодні перший етап реформи лісового господарства пройдено – майже 300 держлісгоспів укрупнили до половини та об’єднали в єдине державне спеціалізоване підприємство «Ліси України». А от наступний етап реформи – трансформація цього держпідприємства в публічне акціонерне товариство, несе неабиякі ризики і лісовому господарству, і деревній індустрії», – застерігає Юрій Ройко.

Серед ключових викликів голова депутатської екологічної комісії називає монополізацію управління лісами, а отже й – ринку деревини, що з одного боку обмежить вплив обласних і місцевих рад на прийняття рішень із ведення лісогосподарства та розвитку на місцях деревообробки, а з іншого – усуне місцевих виробників малої і середньої руки від доступу до ресурсу та зруйнує прозорий ринок деревини. «Існує велика ймовірність, що за такої реформи державні ліси можуть стати приватним бізнесом. І навряд чи приватний власник десятиліттями вкладатиме кошти у відновлення, захист, охорону, раціональне використання та нарощування ресурсного потенціалу лісу. Тож, щоб не вийшло: заробили, але ліс загубили, реформа лісової галузі повинна бути виваженою. Від обдуманих рішень на всіх рівнях влади залежить не тільки майбутнє лісової галузі та індустрії деревини, але й екологічна стабільність держави загалом», – переконаний Юрій Ройко.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*