офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ПЕРЕБУВАЄ МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

В рамках робочого візиту голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт під час особистої зустрічі обговорили з Віктором Ляшком окремі напрямки реформацій у медичній галузі.

Зокрема, урядовець повідомив, що з січня наступного року МОЗ має намір взяти під державне управління та фінансування усі бюро судово-медичної експертизи, які на сьогодні перебувають у комунальній власності. Він також висловив прохання, щоб передача установ відбулася цілісним майновим комплексом. «Як засвідчила практика в усіх регіонах це переважно приміщення у доволі занедбаному стані. У нас є попередні домовленості з міжнародними інституціями про інвестиції у реконструкцію та обладнання сучасної мережі судмедекспертної служби», – зазначив міністр.

Голова Волиньради Григорій Недопад повідомив, що вже провів консультації з депутатським корпусом, і є згода та розуміння такої потреби, то ж на найближчій сесії питання передачі двох будівель та земельної ділянки з обласної комунальної власності до державної буде вирішене. «На базі нашого бюро судмедекспертизи організовано місію повернення наших загиблих героїв «На щиті», тож ми просимо після передачі зберегти її до завершення дії воєнного стану», – висловив прохання навзаєм очільник обласної ради. Керівниця бюро Лілія Вірун додала, що для цієї мети створено відділ гуманітарних і спеціальних перевезень, в якому працюють 5 екіпажів, меценатами та громадами закуплено 3 автомобілі з рефрижераторами, місцева влада забезпечує пальним, тож діяльність гуманітарної місії не потребуватиме додаткових асигнувань. Віктор Ляшко на прохання зважив. Григорій Недопад також озвучив проблему з перевезенням поранених захисників. Міністр делегував цю місію центрам екстреної меддопомоги та медицини катастроф, зауваживши, що для цього у них є і ресурси, і можливості. Посадовці оглянули на місцевості майновий комплекс, який готується до передачі у власність держави, керівниця бюро зазначила, що на капітальну реконструкцію і добудову одного з корпусів уже виготовлена проєктно-кошторисна документація. Віктор Ляшко також поспілкувався з колективом судмедекспертів.

Міністр охорони здоров’я також відвідав і структурний підрозділ обласного територіального об’єднання захисту материнства й дитинства дитячий реабілітаційний центр «Фенікс». Директорка об’єднання Ірина Горавська розповіла, що центр працює уже давно, має свою історію, досвід, кваліфікований персонал і навіть паралімпійських чемпіонів серед своїх пацієнтів. «Ми надаємо усі послуги з реабілітації і приймаємо дітей з усіх регіонів. Потужність центру, на жаль, невелика – 70 місць, тому черга розписана вже включно по березень. Щороку тут проходять реабілітацію 2 тисячі діток з інвалідністю», – розповіла Ірина Горавська. Вона також поділилася планами з будівництва на території комунального закладу іще одного сучасного корпусу з басейном та спортзалою та наміром створення регіонального дитячого центру комплексної реабілітацію включно з психологічним відновленням. Документація уже виготовлена, загальна вартість проєкту 200 млн грн. Вона також зауважила, що паралельно об’єднання готує потрібних спеціалістів.

Міністр також поспілкувався з батьками дітей, які проходять тут реабілітацію. Одна з мам розповіла, що приїхали до «Фенікса» із Запоріжжя вперше, але точно не в останнє. «До цього ми лікувалися у багатьох санаторіях. Але такої кількості саме реабілітаційних послуг як тут, не надають більше ніде», – переконує жінка. Ефективність реабілітації у волинському центрі підтвердили і решта батьків, а також висловили побажання, щоб курсів безоплатної реабілітації для дітей з інвалідністю було не два на рік, а хоча б 3-4. Ірина Горавська зазначила, що цього реально досягти скоротивши курс реабілітації з 21 дня до 14. «Дітям фізично важко переносити такий тривалий період відновлення, до того ж і не всі мами готові надовго залишати сім’ю. Нашим досвідом підтверджено, що коротші, але частіші курси є більш ефективними», – зауважила вона.

Побаченим міністр залишився задоволений. Він зазначив, що потреба у дитячій реабілітації надзвичайно висока, оскільки більшість таких центрів були розміщені на півдні країни і через війну вони тепер недоступні, тож пообіцяв допомогу в реалізації ініціатив волинян.

Віктор Ляшко побував і в обласній клінічній лікарні, де принагідно поспілкувався з командою хірургів з Великобританії, які навчають місцевих колег сучасним методам проведення малоінвазивних оперативних втручань.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*