офіційний сайт

НА ВОЛИНІ ОБИРАТИМУТЬ НАЙКРАЩИХ ДЕКЛАМАТОРІВ ЛЕСИНОГО СЛОВА

У фінальному етапі ХХVІІ Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки беруть участь 14 декламаторів з Києва, Львова, Івано-Франківська та Луцька. На урочисте відкриття завітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

«Популяризація творчості Лесі Українки – це теж частина нашої боротьби за волю і незалежність України. Наша геніальна землячка своїм життям і поетичним словом боролася за українську державність та відроджувала її, – зазначив Юрій Поліщук. – Тож бажаю вам хороших вражень від перебування на волинської землі, яка надихала Лесю Українку. Вірю, що вся територія України невдовзі буде деокупована і ми зможемо знову проводити цей конкурс не тільки в Луцьку, а й у Ялті».

Учасники конкурсу вшанували хвилиною мовчання загиблих у війні та поклали квіти до пам’ятника Лесі Українки. Потому заслухали вірш з доробку поетеси у виконанні юного вихованця театральної студії «Бешкетники» Миколи Варцаб’юка.

Конкурс триватиме 3 дні та проходитиме на базі обласного театру ляльок. Відбір переможців відбуватиметься у 2 тури – читці змагатимуться у майстерності виконання творів Лесі Українки та творів української класичної й сучасної поезії і прози.

Конкурс заснований Національною спілкою театральний діячів України 1996 року до 125-річчя від дня народження Лесі Українки. Його організатором і натхненником був голова Спілки театральних діячів України, талановитий режисер театру і кіно, відомий політик, народний артист України Лесь Танюк. Декілька разів конкурс проходив у Києві, згодом перейшов до міста Ялта. Після тимчасової окупації Криму Росією у 2014 році конкурс проводять у Луцьку.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*