офіційний сайт

НА ВОЛИНЬ ПРИБУВ МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Віктор Ляшко навідався в обласну клінічну лікарню, щоб особисто оглянути нещодавно встановлений ангіограф, закуплений державним коштом.

За дорученням голови обласної ради Григорія Недопада урядовця супроводжував його заступник Григорій Пустовіт. Участь у заході також взяли заступниця начальника ОВА Мирослава Якимчук, начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух, керівництво та медперсонал лікарні.

Як розповів директор медичного закладу Олександр Дудар, на облаштування приміщення для встановлення цього дороговартісного обладнання витратили 5 мільйонів гривень, вартість самого ангіографа – близько 9 мільйонів.

«МОЗ продовжує працювати над забезпеченням українських лікарень сучасним медобладнанням та їх модернізацією. Це- пріоритет для нас, – запевнив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. – Новітнє обладнання значно збільшить кількість ендоваскулярних діагностичних та лікувальних втручань, а також забезпечить цілодобовий доступ пацієнтів до ургентних послуг».

Ангіограф розмістили в спеціально облаштованому приміщенні у межах відділення екстреної медичної допомоги – якнайближче до місця приїзду карети швидкої, усе це заради термінової подачі пацієнта в рентген-операційний блок.

«Апарат призначений для лікування серцевих захворювань і гострих станів: гострий коронарний синдром, інфаркт міокарда, гостра стенокардія», – розповів завідувач рентгенним оперблоком Андрій Старушик.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко також відзначив, що медики Волинської клінічної лікарні мають позитивний досвід ангіографічних втручань. «Інвазивні кардіологи, кардіохірурги, судинні хірурги й нейрохірурги успішно проводять зондування камер серця, ангіопластику та стентування судин головного мозку. Тут здійснюються ангіографічні дослідження у разі захворювань центральних та периферичних судин, онкологічних патологіях та аневризмах і травмах магістральних артерій», – констатував він.

Разом із тим, урядовець зауважив, що одна з основних проблем – пізнє звернення пацієнтів. Одна з ймовірних причин – боязнь того, що це надто дорого. «Ми маємо невтішну статистику пізніх звернень і це одина із основних причин, що часто призводить до інвалідизації пацієнтів. А чому люди здебільшого зволікають їхати в лікарню? Бо бояться неформальних платежів. Тому треба розповідати, що держава, повністю забезпечує лікування інфарктів», – зазначив він.

Міністр охорони здоров’я також запевнив, що цього року заплановані закупівлі лінійних прискорювачів для онкологічних центрів та декількох апаратів для проведення магнітно-резонансної томографії.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*