офіційний сайт

МОВНЕ ЗАКОНОДАВСТВО, СУСПІЛЬНА ЄДНІСТЬ І ЗАХИСТ ПЕРЕВІЗНИКІВ – ЗАЯВИ ФРАКЦІЙ

Під час позачергової 24-ої сесії Волиньради їх виголосили представники трьох політичних фракцій.

Заява фракції ВО «Свобода» стосувалася недопущення ухвалення євроінтеграційного законопроєкту №10288 щодо захисту національних меншин, який Кабінет Міністрів вніс на розгляд до Верховної Ради. На думку представників фракції, цей документ критично звужує права української мови і загрожує звести нанівець зусилля з дерусифікації, оскільки під приводом захисту прав нацменшин, для будь-яких мов меншин, в тому числі російської, передбачаються широкі можливості в навчальному процесі, на телебаченні, в рекламі, у виборчій агітації, у видавничій сфері. «Урядовий законопроєкт пропонує наступне: якщо теле- і радіоканал ведуть мовлення мовою нацменшини, то українською будуть зобов’язані заповнити лише 30% ефіру. Таким чином, через декілька років зможуть легально діяти на 70% російськомовні телеканали й радіостанції. Новий законопроєкт також передбачає рекламу чи будь-які матеріали виборчої агітації в місцях, де живуть нацменшини, без українськомовних версій. Законопроєкт дозволяє вчитися мовою нацменшини і лише українську мову, літературу та історію України викладати українською. Також дається можливість створювати книгарні з асортиментом видань російською, як мовою національної меншини. Вимогу видавати принаймні 50% назв книжок українською не поширюватимуть «на видавничу продукцію, видану мовами національних меншин». Урядовий законопроєкт дозволяє використовувати російську мову в рекламі, публічних, культурно-мистецьких і видовищних заходах у населених пунктах, у яких традиційно (понад 100 років) мешкають росіяни або становлять значну частину його населення (понад 15%)», – заявив з трибуни перший заступник голови облради Юрій Поліщук. Тож Фракція ВО «Свобода» у Волинській обласній раді закликала народних депутатів не підтримувати цей законопроєкт як такий, що штучно протиставляє захист прав національних меншин і захист української мови.

Про історичну пам’ять і вшанування тих, хто став жертвою найстрашнішого геноциду через безжальні політичні рішення, що призвели до страждань та смерті мільйонів людей, а також необхідність суспільної консолідації перед сучасними викликами заявив представник фракції «Сила і честь» Віктор Галан-Влащук. «Сьогодні ми знову стикаємося з випробуваннями – війною та штучним голодом. Росія, ігноруючи міжнародні правила та основні принципи гідності, створює ситуацію, коли тисячі людей стають заручниками політичних ігор. Наш обов’язок – об’єднатися, протистояти агресії і вистояти на шляху до свободи та незалежності. Сьогодні як ніколи важливо показати солідарність, єднання та силу українського народу. Нехай наше об’єднання стане відповіддю на виклики часу та призведе до знищення ката, який намагається відібрати наш дім», – йдеться у заяві.

Заява очільника фракції «Аграрної партії» Ігоря Волошенюка стосувалася заклику втручання у ситуацію з заблокованими на кордонах українськими вантажоперевізниками омбудсмана України. «Права і гідність цих людей грубо і цинічно порушено. Водії тижнями не мають доступу до елементарних потреб – їжі, води, медичної допомоги. Вони вмирають посеред дороги! Наша фракція вважає, що крім урядових перемовників та галузевих асоціацій міжнародних вантажоперевізників на зихист прав наших громадян повинен стати також Уповноважений з прав людини», – висловив переконання голова фракції.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*