офіційний сайт

МІСЦЕВИЙ РИНОК ПРАЦІ: ПІДСУМКИ І ПРОГНОЗИ

Члени постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства заслухали звіт про виконання Територіальної програми зайнятості населення за 2022 рік.

Директорка обласного центру зайнятості Алла Куцин зауважила, що ситуація на ринку праці минулоріч суттєво відрізнялась від усіх попередніх років. «З початку повномасштабного вторгнення ми максимально спростили та автоматизували ряд послуг, запровадили нові сервіси та втілювали урядові програми, спрямовані на працевлаштування та розвиток підприємництва», – наголосила вона.

Упродовж минулого року послугами обласного центру зайнятості скористались майже 32 тисячі пошукачів роботи, з них мали статус безробітного понад 23 тисячі громадян. За словами Алли Куцин, завдяки розгортанню активних програм сприяння зайнятості працевлаштовано на вільні та створені робочі місця понад 11 тисяч осіб, профпідготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли майже 2 тисячі безробітних, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено більше 1 тисячі осіб.

На початок року на обліку у центрах зайнятості перебувало понад 4 тисячі безробітних. Навантаження на одну вакансію складає три особи. Окрім того, у зв’язку із військовими діями зменшилася кількість роботодавців, які співпрацювали із службою зайнятості.

За словами Алли Куцин, обласним центром зайнятості реалізовується проект «Територія майстерності», мета якого – зайнятість у сільській місцевості, сприяння розвитку підприємництва в аграрному секторі, в сфері послуг, популяризація та розвиток сфери туризму. У жовтні минулого року також стартувала урядова програма «єРобота» з надання безповоротної державної допомоги фізичним особам, суб’єктам господарювання на створення або розвиток власного бізнесу. «Станом на 1 січня до обласного центру зайнятості надійшло 607 таких заявок, ухвалено 122 позитивних рішення. В результаті реалізації проекту по мікрогрантах очікується працевлаштування 226 осіб», – розповіла вона.

З метою формування прогнозних показників регіонального замовлення на попит професій та кваліфікацій на місцевому ринку праці працівниками служби зайнятості опитано понад 2 тисячі роботодавців та понад тисячу фізичних осіб – підприємців, серед опитаних також територіальні громади, сільгосппідприємства та навчальні заклади. Відтак, з’ясовано, що у 2023 році область потребуватиме близько 3,7 тисяч робітничих кадрів та понад 400 фахівців.

Інформацію члени профільної комісії взяли до відома.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*