офіційний сайт

МЕДИЧНА ГАЛУЗЬ КРАЮ ПІДСУМУВАЛА РІК, ЩО МИНУВ

Відбулась підсумкова колегія управління охорони здоров’я ОВА. Участь у її роботі взяв голова обласної ради Григорій Недопад, заступниця начальника ОВА Мирослава Якимчук та медична спільнота Волині.

Про стан діяльності медичної галузі області у 2022 році та основні напрямки у теперішньому році присутніх інформував начальник управління охорони здоров’я ОВА Юрій Легкодух.

«Медична галузь Волині у році, що минув, вистояла, незважаючи на усі складні умови воєнного стану, більше того мала розвиток та поступ», – наголосив він.

Найперше Юрій Легкодух зупинився на питанні медичного кадрового потенціалу, назвавши його чи не найбільшою проблемою на сьогодні.

«Я часто буваю у районах та громадах, і основне питання, яке виникає – це дефіцит кадрів. У порівнянні із 2021 роком ми маємо невеликий приріст лікарів в області, оскільки ми прийняли чималу кількість внутрішньо переміщених медпрацівників, які знайшли роботу у наших закладах охорони здоров’я. Чисельність молодшого та середнього медичного персоналу дещо знизилась і на це є об’єктивні причини: виїзд за межі країни. Однак ми маємо потужний Волинський медінститут, а тому перспектива у нас, без сумніву, є», – наголосив він.

Окремо Юрій Легкодух зупинився на питанні фінансування галузі у 2022 році. «Порівняно із 2021 роком ми маємо певний приріст, адже галузь профінансована на понад 5,5 млрд грн. Левову частину складає програма медичних гарантій – понад 4 млрд грн, із місцевих бюджетів було виділено майже 600 млн грн, більше 135 млн із них – з обласного. Субвенція із держбюджету дещо знизилася і сягнула 79,5 млн грн », – зауважив він.

Очільник профільного управління також презентував колегам проєкт стратегії розвитку системи охорони здоров’я області до 2030 року, що передбачає такі очікувані результати, як: збільшення тривалості життя чоловіків та жінок на 3 роки (до 70 до 80 років відповідно), зниження материнської та дитячої смертності до середнього по ЄС рівня, зменшення передчасної смертності від туберкульозу, ВІЛ та гепатиту С та інші.

Голова обласної ради Григорій Недопад також акцентував увагу керівництва профільного управління та директорів закладів охорони здоров’я області на важливості врахувати серед стратегічних пріоритетів й роботу із захисниками, які повертатимуться додому.

«Війна триває, і ми маємо уже сьогодні подбати про реабілітацію та протезування наших воїнів. Ми знаємо, що сусідня Львівська область уже почала працювати із міжнародними донорами, які будуть фінансувати відповідні програми. Такий досвід варто переймати і нашим комунальним медзакладам, які мають відповідну матеріально-технічну базу, обладнання та фахівців. Наші захисники мають отримати тут в області увесь комплекс реабілітаційних послуг, включно із протезуванням. У нас є потужні оздоровниці, це і “Пролісок”, і “Лісова пісня”, варто відкривати реабілітаційні центри і на базі інших медичних закладів. Ми маємо над цим працювати вже», – наголосив він.

Окремо Григорій Недопад наголосив на важливості дотримання маршрутів пацієнта. «Я заслухав звіти директорів обласних комунальних медичних закладів і прийшов до висновку, що досить важливо, аби і лікарні, і «екстренка» були між собою партнерами. Ніхто не має права перетягувати на себе ковдру. Маршрути пацієнта мають бути чітко дотримані, адже йдеться про життя та здоров’я людей. І саме це найвищий пріоритет», – підкреслив очільник Волиньради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*