офіційний сайт

«МЕДСЕСТРА ГРОМАДИ» – НА ВОЛИНІ ЗАПРОВАДЯТЬ ПІЛОТНИЙ ПРОЄКТ

Голова обласної ради Григорій Недопад та його заступник Григорій Пустовіт провели робочі перемовини з директоркою Центру розвитку медсестринства Міністерства охорони здоров’я Катериною Балабановою та національною консультанткою з Медсестринства та акушерства офісу ВООЗ в Україні Павліною Гук, які прибули на Волинь на запрошення в.о. ректорки Волинського медичного інституту Тетяни Пастрик.

З’ясувати ключові потреби для посилення ролі сестер і братів медичних у вітчизняній системі охорони здоров’я та збереження і трансформації кадрового потенціалу, визначити пріоритети і стратегічні напрямки розвитку медсестринства в Україні, а також запропонувати ресурси ВООЗ та інформацію про сучасні світові підходи до політики охорони здоров’я, – так окреслила мету перебування в області Катерина Балабанова. Упродовж двох днів у рамках незалежної платформи «Голос медсестринства» посадовиці МОЗ та ВООЗ обговорюватимуть це з практичними, головними та старшими медсестрами, викладацьким складом освітніх медичних закладів та представниками влади краю.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що Волинь вирізняється ініціативністю і у процесі реформування системи охорони здоров’я загалом, і у сфері медичної освіти зокрема: «Ми досить багато уваги приділяємо нашим медичним освітнім закладам: заснували медичний інститут, провели реструктуризацію, щоб сформувати в області оптимальну модель багатоступеневої освітньої підготовки медсестер, ліцензуємо нові спеціальності, є плани з розвитку матеріально-технічної бази освітніх закладів. Близькість кордону з ЄС достатньо відчутно впливає на відтік медичних кадрів. Тому ми чітко розуміємо виклики і знаємо, як діяти. Маємо дати якісну освіту і створити усі умови, щоб навчені спеціалісти залишилися в області».

Заступник голови Григорій Пустовіт додав, що сильною стороною підготовки медсестринських кадрів в області є вмотивовані керівники медичних освітніх закладів, які активно генерують ідеї та втілюють їх, ведуть за собою колективи і ефективно взаємодіють і з депутатським корпусом, і з керівництвом обласної ради як засновником.

Очільниця Волинського медінституту Тетяна Пастрик зазначила: попри те, що суть медсестринсва – догляд і піклування про пацієнта на всіх етапах одужання – однакова в Україні та інших розвинених країнах, однак значення, статусність і потреби носіїв цієї професії у нас та у світі суттєво відрізняються. «Саме тому я ініціюю зміни у підготовці цих кадрів. Вони базуються на розумінні, що медсестринство – це окрема професія, а не додаток до лікарської. Медсестер повинні навчати медсестри, а освіта має бути багатоступеневою. На Волині ми сформували таку модель: фахові медичні коледжі готують молодших бакалаврів, інститут – бакалаврів і магістрів, останніх з минулого року ми теж уже навчаємо. У найближчих планах – запровадження післядипломної освіти для медсестер, а у перспективі, можливо, – й аспірантури, адже за кордоном медсестри мають можливість займатися науково-дослідницькою роботою і здобувати наукові ступені», – констатувала Тетяна Пастрик.

Керівниця Центру розвитку медсестринства Міністерства охорони здоров’я Катерина Балабанова зазначила, що на Волині не лише розуміють, а вже й утілюють майбутню модель змін. «У вас в області є команда, і ви чітко бачите, куди рухатися. Медсестри – це солдати охорони здоров’я. Зараз ми завершуємо роботу над національною стратегією розвитку медсестринства до 2029 року. Думаю, варто почати апробовувати її саме на Волині, оскільки ви вже заклади фундамент регіональної політики розвитку медсестринства», – зауважила посадовиця МОЗ.

Вона також запропонувала реалізувати в області пілотний проєкт «Медсестра громади», цю модель запозичено в Канади. «Обов’язки медсестри, яка працює у міській поліклініці, і медсестри, яка єдина обслуговує пацієнтів в радіусі 20 кілометрів сільської місцевості, – на папері однакові, а в реальності – суттєво різняться. Цей проєкт дасть можливість медсестрам у громадах з віддаленими населеними пунктами працювати значно ефективніше. Для цього потрібно залучити громади до утримання таких фахівців, законодавчо розширити повноваження медсестер громад (виписка, доступні ліки і т.ін), а також запровадити їхню освітню кваліфікаційну підготовку», – окреслила суть проєкту Катерина Балабанова.

Григорій Недопад підтримав ідею, зауваживши, що для Волині – це актуальна тема, і не лише для північних поліських районів, а й навіть для Луцької громади, до якої у процесі децентралізації доєдналися населені пункти з віддаленістю майже у півсотні кілометрів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*