офіційний сайт

ЛОДЗЬ І ВОЛИНЬ ВИЗНАЧИЛИ ВЕКТОРИ МАЙБУТНЬОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СПІВПРАЦІ

Члени польської делегації зустрілися із представниками ділових кіл області.

Участь у заході взяли віце-голова зборів Лодзького воєводства Збігнєв Лінковський, голова Агенції регіонального розвитку Лодзя Марчін Рибка, речник Сеймику Лодзького воєводства Войцех Янчик. Зустріч модерував заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт. «Ми сьогодні зібрались задля налагодження комунікації та співпраці із нашими польськими партнерами у сфері торгівлі та економіки, в частині розробки та реалізації спільних проєктів та обговорення можливостей залучення інвестицій в економіку нашого регіону», – наголосив він.

«Сподіваємося, що наша майбутня співпраця буде взаємовигідною та корисною для наших регіонів та держав. Я маю переконання, що саме сьогодні вона буде започаткована», – додав віце-голова зборів Лодзького воєводства Збігнєв Лінковський.

Про державну та регіональну підтримку бізнесу присутнім розповів голова Лодзької Агенції регіонального розвитку Марчін Рибка. «Ми щодня співпрацюємо з маршалком, з керівництвом воєводства, щоб підтримувати основний сектор економіки нашого регіону – малий і середній бізнес. Ми є осередком розвитку для бізнесу. Наша агенція спирається на дві основні складові: фінанси і засоби, якими оперує Лодзьке воєводство, та кошти на пільгові кредити для підприємств малого і середнього бізнесу, які є нижчими ринкових, а також асигнування для стартапів», – розповів він.

Мартін Рибка також принагідно запросив представників волинського бізнесу стати учасниками Європейського економічного форуму, що відбудеться 14-16 червня цього року у місті Лодзь.

Про основні напрями діяльності Агенції регіонального розвитку Волині польським гостям розповіла її керівниця Валерія Гончаренко.

«Думаю, що сьогодні ми маємо чудову нагоду визначити вектори майбутньої спільної роботи обох наших агенцій. Це, вочевидь, має бути транскордонна, міжрегіональна та кластерна співпраця, адже ми уже маємо інноваційний агрокластер Західне полісся, куди увійшло 16 тергоромад Волинської області» , – зауважила вона.

За посередництвом презентацій представники Лодського воєводства та Волинської ОВА у ході зустрічі окреслили основні напрями ресурсного, економічного та господарського потенціалів обох регіонів.

Заступник начальника управління економічного розвитку, інвестицій, туризму і курортів облвійськадміністрації Андрій Ткачук також поінформував учасників заходу про ситуацію щодо релокації на Волинь підприємств з територій, що наближені або знаходяться у зоні бойових дій. Він також акцентував увагу на важливості залучення іноземних інвестицій в індустріальні парки, які активно створюються в нашому регіоні.

На завершення зустрічі представники волинських підприємств мали нагоду поставити свої запитання польським гостям, обмінятись контактами та озвучити пропозиції щодо подальшої співпраці в частині започаткування спільних бізнес проєктів, реалізації експортно-імпортного потенціалу регіонів тощо.

Своєю чергою керівник ПРАТ «Едельвіка» Анатолій Переходько, компанія якого спеціалізується на ткацькому, оздоблювальному, швейному та вишивальному текстильному виробництві, розповів про успішний приклад бізнесової співпраці із Лодзем.

«В однієї із лодзьких фірм ми уже близько 20 років закупляємо сировину, а саме пряжу. Наразі ми також ведемо переговори із тамтешніми партнерами щодо реалізації подальших спільних проєктів в частині оздоблення наших текстильних виробів», – зауважив він.

Анатолій Переходько також запросив представників Лодзького воєводства безпосередньо оглянути виробничі потужності та ознайомитись із роботою очолюваного ним підприємтсва.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*